Napisane przez 8:18 pm Gliwice

Gliwice gospodarzem prestiżowych zawodów szermierczych

W nadchodzący weekend Gliwice zamienią się w arenę międzynarodowych zmagań szermierczych. W dniach 27–28 kwietnia hala imienia Jerzego Wojewódzkiego w dzielnicy Sośnica będzie gościła zawodników z kraju i zagranicy w ramach 57. Międzynarodowego Turnieju Szermierczego „O Stalową Klingę Hutnika” oraz Memoriału Antoniego Franza.

Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 11:00 od turnieju indywidualnego w szpadzie mężczyzn, który jednocześnie zakończy cykl czterech turniejów Pucharu Polski w tej kategorii. Najlepsi zawodnicy będą walczyć nie tylko o pucharowe punkty, ale również o złotą paterę, ufundowaną przez sponsora turnieju. Ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na godzinę 16:00.

Następnego dnia, również o godzinie 11:00, rozpocznie się Memoriał Antoniego Franza, największe drużynowe zawody szermiercze organizowane w Polsce. W poprzednich edycjach memoriału udział brali reprezentanci Włoch, Norwegii, Ukrainy, Czech oraz Wenezueli. W tegorocznych zawodach nie zabraknie również polskiej elity, w tym medalistów mistrzostw krajowych, Europy i olimpijczyków. Organizatorem zawodów jest sekcja szermiercza Piasta Gliwice, która wystawi silną reprezentację. Finał oraz rozdanie nagród przewidziano na godzinę 14:00.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny, co stanowi świetną okazję, aby śledzić na żywo emocjonujące pojedynki najlepszych szermierzy.

Zapraszamy wszystkich miłośników szermierki oraz tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zobaczyć ten elegancki i dynamiczny sport na najwyższym poziomie!

źródło i foto: UM Gliwice

Visited 46 times, 1 visit(s) today
Zamknij