Napisane przez 5:24 pm Ciekawostki

Wschodnia Turcja – wciąż mało popularna, jednak niezwykle malownicza!

Turcja z całą pewnością jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów turystycznych dla Polaków. Mimo tego większość osób decyduje się na podróżowanie po północnej czy zachodniej części kraju, unikając tej wschodniej i południowej. Czym jest to spowodowane i czy warto lecieć na wschód Turcji? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jeśli zależy Ci na niezwykle malowniczych krajobrazach i różnorodności fauny oraz flory, zdecyduj się na podróż na południe i wschód Turcji – tereny te są rzadziej wybierane przez turystów, jednak mają mnóstwo atutów. Rozważ wakacje w Turcji z Dreamtours.pl, aby poznać je nieco bliżej. Dowiedz się, czy warto je odwiedzić i czym się charakteryzują!

Czy Turcja Wschodnia jest bezpieczna?

Większość Polaków rezygnuje z podróżowania do Turcji Wschodniej ze względu na brak poczucia bezpieczeństwa. Rzeczywiście aktualnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróż wyłącznie do Wschodniej Turcji ze względu na działania, które są prowadzone w Syrii i Iraku. Niemniej jednak Riwiera Turecka (południowo-wschodnia część kraju) znajduje się w oddaleniu blisko 1000 km od Syrii i jest uznawana za region całkowicie bezpieczny dla turystów. Dużą popularnością cieszy się tu hotel Miarosa Kemer Beach, znajdujący się w Kiris.

Atuty południowo-wschodniej części Turcji

Południowo-wschodnia część Turcji, w szczególności Riwiera Turecka, bogata jest w zabytki, obiekty kulturowe i malownicze plaże, do których można stosunkowo bezpiecznie i łatwo dotrzeć. Co ważne, hotele zazwyczaj usytuowane są blisko takich miejsc, a turysta może zaplanować swój dzień tak, aby zawierał zarówno punkty wypoczynku na plaży i słońcu, jak i aktywne spędzanie czasu czy zwiedzanie.

Bardzo rzadko turyści wybierają wschodni region kraju, czyli te rejony, które powinny być rajem dla turysty kulturowego. W efekcie nie spotkasz tutaj tłumów i będziesz mógł poczuć niesamowity klimat tych terenów. Wschodnią Turcję określić można jako dziewicze jeszcze tereny, nieodkryte miejsca o bogatej historii, burzliwych dziejach pierwszych cywilizacji, licznych zabytkach ukazujących wyjątkowe dziedzictwo kulturowe. Tutaj wielowiekowa tradycja przeplata się z nowoczesnością. Większości tych atutów nie spotkasz, wybierając klasyczne, popularne miasta turystyczne Zachodniej Turcji.

Atrakcje Riwiery Tureckiej – co warto tu zobaczyć?

Chcesz jeszcze lepiej zwizualizować sobie podróż? Dowiedz się, co warto zobaczyć na tych terenach! Przede wszystkim są to:

  • zabytki historyczne – np. Brama Hadriana, której historia sięga II w. p.n.e. czy Minaret Yivli;
  • piaszczyste plaże, na których można zarówno wypoczywać, jak i aktywnie spędzać czas;
  • majestatyczne wodospady Düden – jeden z nich wpada bezpośrednio do morza!;
  • pozostałości Perge – najważniejszego miasta starożytnej Pamfilii.

Organizowane są tu również liczne wycieczki objazdowe, krajoznawcze czy mające na celu aktywny, zorganizowany wypoczynek. Jeśli już jeden raz odwiedzisz te okolice, z pewnością zechcesz tu wrócić w przyszłości!

Bibliografia

https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/185676.

Visited 93 times, 1 visit(s) today
Zamknij