Napisane przez 5:37 pm Ważne w mieście

X Edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego: Projekty i Głosowanie do 28 września

X edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego trwa w najlepsze. 31 sierpnia zanotowano oficjalne ogłoszenie listy projektów przeznaczonych do głosowania. Wyniki? Dowiemy się 12 października, które z inicjatyw mieszkańców miasta przekształcą się w rzeczywistość. Do rozdysponowania mamy fundusz w wysokości 6 mln 600 tys. zł. Te środki zostaną podzielone na 21 pul dzielnicowych i jedną pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł. Okienko do oddawania głosów jest otwarte od dzisiaj i potrwa do 28 września.

Spośród licznych wniosków, 79 przeszło pozytywną selekcję. Siedem z nich spotkało się z negatywną oceną prawną i techniczną. Pojedyncze odwołanie zaowocowało akceptacją do głosowania. Do dyspozycji mieszkańców jest siedem projektów ogólnomiejskich, w tym takie perełki jak „Sportowe Osiedle Kotarbińskiego” — boisko wielofunkcyjne — etap III czy też „Fajne Zabrze -infrastruktura rowerowa i bezpieczeństwo pieszych”. Do tego dochodzą także 72 projekty skierowane do poszczególnych dzielnic.

Największa różnorodność czeka nas w dzielnicach takich jak Centrum Południe, Helenka czy osiedle Mikołaja Kopernika – tu każda z nich proponuje aż sześć różnych projektów. Mieszkańcy będą mogli wspierać m.in. nowe place zabaw, siłownie czy też boiska.

Zabrzanie mają unikalną okazję by wpłynąć na wygląd swojego miasta. Każdy mieszkaniec może głosować, niezależnie od wieku czy miejsca zameldowania. To uczucie przynależności do Zabrza jest kluczem. Aby uczestniczyć w głosowaniu online, potrzebujesz numeru telefonu lub adresu e-mail. Dzięki temu otrzymasz kod dostępu, który pozwoli Ci na oddanie głosu. Pamiętaj! Możesz poprzeć jeden projekt z twojej dzielnicy oraz jeden ogólnomiejski. Włącz się w kształtowanie przyszłości Zabrza!

źródło: UM Zabrze

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij