Napisane przez 5:42 pm Ważne w mieście

Jesienny Jarmark na Janku

źródło: UM Zabrze

W sercu zabrzańskiej dzielnicy Guido, w otoczeniu Ośrodka Sportowego Walka, ostatniej soboty miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Jesienny Jarmark na Janku. To inicjatywa, za której powstanie odpowiada Rada Dzielnicy Guido, przyciągnęła tłumy mieszkańców, nie tylko z Guido, ale również z sąsiednich terenów.

Niewątpliwie jednym z ważniejszych momentów uroczystości było obecność przedstawicieli lokalnego samorządu. Na czele gości stała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. W imieniu swoim oraz reprezentując zabrzańskich mieszkańców, wyraziła ona głęboką wdzięczność i gratulacje dla radnych Rady Dzielnicy za stworzenie tak niezwykłego święta dla społeczności Guido.

Zegar wybił godzinę 15.00, kiedy to tętniący życiem Jarmark w dzielnicy Guido oficjalnie rozpoczął swój bieg. Odwiedzający mogli przechadzać się pomiędzy barwnymi stoiskami handlowymi. Atrakcje były różnorodne: od przetworów, przez słodkie miody, po lokalne rękodzieło oraz zachwycające dekoracje, które wprost przywoływały aurę nadchodzącej jesieni.

Głód gości syciły stoiska gastronomiczne, serwujące przysmaki i lokalne specjały. To tam, przy nastrojowych stołach, wiele osób dzieliło się chwilą z rodziną, znajomymi czy sąsiadami, wzmacniając poczucie lokalnej społeczności.

Młodsza część publiki również nie miała czasu na nudę. Wśród zaplanowanych atrakcji dla dzieci znalazły się m.in. dmuchańce, fascynujące pokazy alpak oraz różnorodne konkursy i zabawy. Tymczasem główna scena Jarmarku stała się miejscem wyjątkowych występów. Szczególnym punktem programu był koncert miejscowej grupy muzycznej, który rozgrzewał serca wszystkich obecnych.

Jarmark to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, zakupu jesiennych produktów oraz zabaw integrujących najmłodszych. Cieszę się, że ta popularna impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy i okolicznych miejscowości – zwróciła się do uczestników Jarmarku Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Życzę Wam, aby ten dzień był dla Was pełen wrażeń i radości. Niech Jesienny Jarmark na Janku będzie okazją do spotkania się z sąsiadami, poznania nowych smaków i spędzenia czasu w miłej atmosferze – dodała.

źródło: UM Zabrze

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij