Zabrzańska policja zatrzymała oszusta z popularnej aplikacji randkowej

Policja z Zabrza złapała 29-letniego oszusta, który prowadził swoje przekręty na wykorzystując znajomość z popularnej aplikacji randkowej. Przez kilka tygodni udało mu się oszukać jedną mieszkankę Zabrza i wyłudzić od niej 112 000 zł. Policja ustaliła jego tożsamość i przyłapała go w wynajętym mieszkaniu w Krakowie. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Gospodarczych Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wyjaśnili sprawę oszustwa, do którego doszło w marcu. 37-letni mieszkanka Zabrza padła ofiarą oszusta – mężczyznę poznanego przez popularna aplikację randkową.

Po spotkaniu oszust zaczął przekonywać kobietę do zainwestowania w jego fałszywy biznes. Oszust obiecał, że kobieta szybko wzbogaci się na jego nowym biznesie, jakim miał być rzekomo handel telefonami komórkowymi z najwyższej półki.

Mężczyzna namówił kobietę na inwestycję z nim i obiecał, że otrzyma 10-krotny zwrot swoich pieniędzy. Jednak, gdy kobieta poprosiła o wycofanie się lub odzyskanie pieniędzy, odmówił. W końcu Zabrzanka zwróciła się o pomoc na policję.

Funkcjonariusze policji znaleźli prawdziwe dane podejrzanego, 29-latka z historią oszustw, który był również poszukiwany celem odbycia kary.

Na początku października mężczyzna został zatrzymany w Krakowie i znaleziony z podrobionymi dokumentami. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie został oskarżony o oszustwo i fałszerstwo. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Informacje o mężczyźnie należy traktować jako ostrzeżenie i kierować się ograniczonym zaufaniem do nowych osób – zwłaszcza w mediach społecznościowych czy serwisach randkowych. Kiedy zaczynasz nawiązywać przyjaźnie w Internecie, upewnij się, że osoba, z którą rozmawiasz nie ma złych zamiarów pod postacią fałszywych propozycji np. pożyczenia pieniędzy czy realizacji biznesu. Sprawcy zwykle zdobywają zaufanie, a następnie proszą o załatwienie różnych spraw związanych z wypłatą pieniędzy różnymi kanałami.

Zdarza się również, że oszuści namawiają ofiary do wysyłania im intymnych zdjęć, aby szantażować i żądać pieniędzy. Oszuści wykorzystują również różne dane osobowe do różnych przestępstw. Uważaj podając jakiekolwiek swoje dane. Pod żadnym pozorem nie podawaj danych z dowodu osobistego, numerów kart czy polis ubezpieczeniowych.

Pamiętajmy, aby z dużym dystansem i ograniczeniem ufać osobom, których nie znamy, ponieważ może to doprowadzić nas  bycia ofiarą oszusta.

źródło: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej