Napisane przez 9:35 pm Ważne w mieście

Zabrzański Festiwal Rysowania: Święto sztuki w sercu Śląska

Miasto Zabrze już niebawem stanie się areną międzynarodowego spotkania artystów w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania, który odbędzie się 24 maja. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół nr 18, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury, cieszy się patronatem Prezydent Zabrza oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal, znany z otwartego konkursu rysowania z natury, przyciąga uczestników w wieku od 2 do 100 lat. W poprzednich edycjach, liczba uczestników sięgała nawet 1200 osób. W tym roku główną areną wydarzenia będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy J. Matejki 6.

Tegoroczne wydarzenie nosi tytuł „Filmowe Zabrze”, oddając hołd bogatej kinematografii Śląska, której kadry często przedstawiają niezapomniane postacie i sceny. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść te filmowe obrazy na papier, rysując ucharakteryzowane postacie z lokalnych filmów. Towarzyszyć im będzie muzyka na żywo, co dodatkowo wzmocni artystyczną atmosferę festiwalu.

Uczestnicy zostaną podzieleni na osiem kategorii wiekowych, a ich prace oceni jury składające się z rektora i nauczycieli akademickich katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas jesiennego wernisażu.

  1. Międzynarodowy Festiwal Rysowania to nie tylko okazja do rywalizacji artystycznej, ale przede wszystkim święto rysunku, które każdego roku wpisuje Zabrze na mapę ważnych wydarzeń kulturalnych. To wydarzenie podkreśla, jak sztuka może łączyć ludzi różnych pokoleń i kultur, celebrując piękno twórczej ekspresji.

źródło i foto: UM Zabrze

Visited 60 times, 1 visit(s) today
Zamknij