Napisane przez 7:26 pm Ważne w mieście

Zabrzański drapacz chmur z dofinansowaniem – pozytywne efekty rozmów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o rozstrzygnięciu II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Ogółem w skali kraju 30 mld zł trafi do 2845 samorządów i ich związków na realizację prawie 5 tys. projektów. Środki przyznano na realizację dwóch projektów w Zabrzu. Jednym z nich jest rewitalizacja obszaru miejskiego w obrębie budynku Admiral Palast oraz poprawa efektywności energetycznej wraz z rewitalizacją budynków użyteczności publicznej przy ul. K. Miarki 5 oraz ul. Tarnopolskiej 80.

Prezydent Zabrza przekazała tę nowinę: Cieszę się, że w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych pozyskało środki na rewitalizację pięknych zabytkowych obiektów, w tym unikatowego Admiralspalast. To jeden z symboli naszego miasta i ważny element jego historii – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik. Poprzednio pozyskaliśmy 35 mln zł na budowę przedłużenia Alei Korfantego oraz dalszą rewitalizację Parku Miejskiego przy ul. Dubiela. Właściwa współpraca samorządu z rządem przynosi pozytywne efekty. Polska samorządem stoi, ale bez pomocy rządu trudno byłoby zrealizować strategiczne inwestycje – dodaje Mańka-Szulik w internetowym wpisie.

Warto wiedzieć:

Hotel Admiral Palast zwany inaczej zabrzańskim drapaczem chmur w 1927 roku wpisany został do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego. Jest to dzieło berlińskich architektów: Richarda Bielengera i Josefa Mosera. Na dachu obiektu, poniżej kopuły, znajdował się ogród z kręgiem tanecznym dla 350 osób. Elewację zdobią rzeźby głów przedstawicieli ras mieszkańców pięciu kontynentów.

Śląsk zachwyca swoim pięknem! 

 

 

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij