Napisane przez 10:46 am Rozrywka

Dobre wieści dla rowerzystów – nowa ścieżka rowerowa

ścieżka rowerowa zabrze

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy doceniają plusy przemieszczania się po mieście na rowerze! Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Ofiar Katynia jest już otwarta. W miniony piątek nastąpiło oficjalnie otwarcie trasy. To nie lada gratka dla miłośników rowerów! 

Początek ścieżki rowerowej zaprojektowano jako włączenie w istniejący ciąg rowerowy na działce drogowej w odległości około 63 m od istniejącego przepustu pod ulicą Ofiar Katynia.

Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników, na całym przebiegu ścieżki, zaprojektowano również oświetlenie uliczne.

Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, ścieżka ta ma pełnić przede wszystkim funkcje sportowo-rekreacyjną oraz – jak podaje Zarząd – Będzie również spełniać funkcję komunikacyjną związaną z połączeniem rowerowym dzielnic Mikulczyce i Rokitnica i równocześnie obsługiwać komunikacyjnie rozwijające się gospodarczo tereny przyległej Strefy Ekonomicznej KSSE Zabrze. 

Warto również nadmienić, że wzdłuż całego odcinka posadzono liczne drzewa i krzewy. Cała inwestycja kosztowała łącznie ponad milion 300 tysięcy złotych.

Wszystkim osobom, które dysponują rowerem i korzystają z niego na co dzień życzymy miłych wycieczek i do zobaczenia na trasie!

 

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij