Dobre wieści dla rowerzystów – nowa ścieżka rowerowa

ścieżka rowerowa zabrze

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy doceniają plusy przemieszczania się po mieście na rowerze! Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Ofiar Katynia jest już otwarta. W miniony piątek nastąpiło oficjalnie otwarcie trasy. To nie lada gratka dla miłośników rowerów! 

Początek ścieżki rowerowej zaprojektowano jako włączenie w istniejący ciąg rowerowy na działce drogowej w odległości około 63 m od istniejącego przepustu pod ulicą Ofiar Katynia.

Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników, na całym przebiegu ścieżki, zaprojektowano również oświetlenie uliczne.

Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, ścieżka ta ma pełnić przede wszystkim funkcje sportowo-rekreacyjną oraz – jak podaje Zarząd – Będzie również spełniać funkcję komunikacyjną związaną z połączeniem rowerowym dzielnic Mikulczyce i Rokitnica i równocześnie obsługiwać komunikacyjnie rozwijające się gospodarczo tereny przyległej Strefy Ekonomicznej KSSE Zabrze. 

Warto również nadmienić, że wzdłuż całego odcinka posadzono liczne drzewa i krzewy. Cała inwestycja kosztowała łącznie ponad milion 300 tysięcy złotych.

Wszystkim osobom, które dysponują rowerem i korzystają z niego na co dzień życzymy miłych wycieczek i do zobaczenia na trasie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

W najbliższą sobotę 24 września będziemy obchodzić Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu zwiedzając ciekawe miejsca, słuchając niesamowite historie i  spotykając się z innymi podróżnikami przebywającymi w Zabrzu. Pierwszą atrakcją dnia będzie spływ łodzią w podziemiach Sztolni Królowa Luiza, zaplanowany na 9:50. O 10:00 i 11:15 można zwiedzić stadion Areny […]

czytaj więcej

Pożegnanie wakacji z „Zabrze Summer Festival 2022”

Wakacje powoli dobiegają końca, a wraz z nimi – Zabrze Summer Festival 2022. Przed nami ostatni akcent imprezy. Przed zabrzańską publicznością wystąpią twórcy muzyki klubowej. Pierwszy koncert zaplanowano na godzinę 17:00. Łącznie na scenie zlokalizowanej przy Centrum Handlowego Platan zagra siedmiu DJ-ów. Standardowo dla najmłodszych uczestników zabawy uruchomione zostanie wesołe miasteczko Magicland. Festiwal zakończony zostanie […]

czytaj więcej
wakacyjna trasa dwójki zabrze

Wakacyjna Trasa Dwójki Zabrze 2022 – gdzie, kto wystąpi, bilety

Już w najbliższą niedzielę 21.08.2022 o godzinie 20:00 rusza Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 w Zabrzu. Nie martwcie się o bilety, wstęp jest wolny! Koncert dwójki w Zabrzu odbędzie się hasłem „Niech żyje biesiada!”. Rozpoczyna się o godzinie 20:00 i będzie transmitowany również w telewizji na kanale TVP2 oraz TVP Polonia. Wakacyjna Trasa Dwójki to seria […]

czytaj więcej
ddd