Dobre wieści dla rowerzystów – nowa ścieżka rowerowa

ścieżka rowerowa zabrze

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy doceniają plusy przemieszczania się po mieście na rowerze! Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Ofiar Katynia jest już otwarta. W miniony piątek nastąpiło oficjalnie otwarcie trasy. To nie lada gratka dla miłośników rowerów! 

Początek ścieżki rowerowej zaprojektowano jako włączenie w istniejący ciąg rowerowy na działce drogowej w odległości około 63 m od istniejącego przepustu pod ulicą Ofiar Katynia.

Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników, na całym przebiegu ścieżki, zaprojektowano również oświetlenie uliczne.

Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, ścieżka ta ma pełnić przede wszystkim funkcje sportowo-rekreacyjną oraz – jak podaje Zarząd – Będzie również spełniać funkcję komunikacyjną związaną z połączeniem rowerowym dzielnic Mikulczyce i Rokitnica i równocześnie obsługiwać komunikacyjnie rozwijające się gospodarczo tereny przyległej Strefy Ekonomicznej KSSE Zabrze. 

Warto również nadmienić, że wzdłuż całego odcinka posadzono liczne drzewa i krzewy. Cała inwestycja kosztowała łącznie ponad milion 300 tysięcy złotych.

Wszystkim osobom, które dysponują rowerem i korzystają z niego na co dzień życzymy miłych wycieczek i do zobaczenia na trasie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wkrótce dla dzieci – BEBOKI – gościnnie na scenie ŚTI – w ramach Dziecięcego Festiwalu Teatralnego

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza… – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 23 września 2023 /sobota/ godz. 17.00 BEBOKI spektakl Teatru Trip – podróże ze sceną – dla dzieci od 6 lat W ramach DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO Pod […]

czytaj więcej

Festyn Rodziny w Zabrzu – Koperniku

W imieniu Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika oraz Rady Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego, zapraszamy do udziału w sobotnim festynie rodzinnym (16.09.2023), który odbędzie się na płycie „rolkowisko” naprzeciw basenu Aquarius Kopernik w Zabrzu-Koperniku. Wydarzenie przyciągnie setki mieszkańców, którzy będą mogli skorzystać z ogromnej ilości atrakcji oraz wygrywać wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów – szczegóły na […]

czytaj więcej

Turniej Szachowy „Pierwszy Dzień Jesieni” już 23 i 24 września

Serdecznie prosimy o rozpropagowanie informacji dotyczącej turnieju szachowego „Pierwszy Dzień Jesieni” organizowanego w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Grzybowice w Zabrzu już 23 i 24 września. Szczegółowe informacje poniżej. Turniej szachowy dla wszystkich chętnych w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8 (rocznik 2015), do lat 10 (rocznik 2013), do lat 12 (rocznik 2011) oraz grupa Open. Turniej […]

czytaj więcej