Napisane przez 7:54 pm Ważne w mieście

Zatrzymano kierowcę autobusu szkolnego pod wpływem alkoholu

Zatrzymano kierowcę autobusu szkolnego pod wpływem alkoholu – akcja „Trzeźwość” zabrzańskiej policji. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali rutynową kontrolę w rejonie ulicy Budowlanej wczesnym rankiem, kiedy zauważyli kierowcę autobusu marki Mercedes, który zachowywał się podejrzanie. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Gliwic kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie.

Po przeprowadzeniu testu alkomatem policjanci stwierdzili, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie pół promila alkoholu. Szczęśliwie, w momencie zatrzymania w autobusie nie było żadnych dzieci. Kierowca został pozbawiony prawa jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i naraża innych uczestników ruchu na poważne zagrożenie. Kary za prowadzenie auta w stanie po użyciu alkoholu są surowe i mogą wynosić co najmniej 2500 złotych grzywny. Z kolei za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby nigdy nie siadali za kierownicą auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może zaważyć na reszcie naszego życia, a skutki zdarzenia mogą być tragiczne. Wszyscy powinniśmy mieć więcej zdrowego rozsądku i szanować bezpieczeństwo na drodze.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij