Napisane przez 12:15 am Pozostałe

Duży fragment lodu spadł z tira i uderzył w przednią szybę. Dramatyczna sytuacja.

lód z naczepy tira uderza w szybe samochodu

Fragment lodu spadł z ciężarówki na autostradzie A4 w Zabrzu (woj. śląskie) i rozbił szybę jadącego za nim samochodu. Policjanci apelują o odpowiednie przygotowanie pojazdu przed wyruszeniem w trasę.

Nagranie, które ujawnia incydent na autostradzie A4 na odcinku Zabrza, zostało opublikowane na Facebooku na profilu Stop Cham. Chociaż zdarzenie miało miejsce w lutym ubiegłego roku, nagranie zostało opublikowane dopiero teraz. Policja potrzebowała kilku miesięcy, by zidentyfikować i odnaleźć kierowcę ciężarówki, z której spadł duży kawałek lodu.

Właściciel nagrania opublikował wraz z wideo informację:

Z naczepy przez dłuższy czas spadają spore odłamki lodu, zmuszając co najmniej kilku innych uczestników ruchu do gwałtownych manewrów i sprowadzając tym samym bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym

Kierowca ciężarówki nie zareagował na wiele sygnałów świetlnych i dźwiękowych wysyłanych przez innych uczestników ruchu.

Poszkodowany twierdzi, że policja znalazła kierowcę ciężarówki po 3 miesiącach, jednak nie przyniosło to oczekiwanej rekompensaty za uszkodzoną szybę. Policja zakończyła sprawę upomnieniem, uzasadniając, że mandat za takie wykroczenie jest zbyt wysoki. Funkcjonariusze nie uznali argumentu o ucieczce winnego, twierdząc, że kierowca osobówki mógł wyhamować ciężarówkę. Ostatecznie ustalono, że przyczyną zamieszania był lód a nie kierowca ciężarówki.

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Zamknij