Napisane przez 8:11 pm Knurów

Knurów: Tomasz Rzepa zdecydowanym liderem w wyborach prezydenckich

Knurowianie dokonali wyboru, decydując o kierunku rozwoju ich miasta na najbliższe pięć lat. W wyniku wczorajszej drugiej tury Wyborów Samorządowych 2024, 53-letni Tomasz Rzepa zdobył przekonującą większość głosów, co pozwoliło mu objąć prestiżowe stanowisko Prezydenta Miasta Knurów.

Zgromadziwszy 5 152 głosy, co przekłada się na 53,18% ogółu, Rzepa zastąpi na stanowisku Adama Ramsa, wieloletniego lidera miasta, który sprawował władzę przez pięć kadencji od 2002 roku. Poprzednio Tomasz Rzepa pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta, co dało mu doświadczenie i widoczność niezbędne do zwycięstwa w wyborach.

Rola prezydenta miasta, będąca połączeniem organu wykonawczego gminy oraz organu administracji publicznej, wiąże się z szerokim zakresem kompetencji administracyjnych. To stanowisko, które nie tylko wymaga zarządzania codziennymi sprawami miasta, ale także strategicznego planowania przyszłości.

Wybór Tomasza Rzepy na najwyższe stanowisko w mieście wskazuje na gotowość mieszkańców do zmian i nowego podejścia do zarządzania sprawami lokalnymi, co z pewnością zaowocuje nowymi projektami i inicjatywami, które zmienią oblicze Knurowa w nadchodzących latach.

źródło i foto: UM Knurów

Visited 50 times, 1 visit(s) today
Zamknij