Napisane przez 8:09 pm Knurów

Knurów: Nowy kompleks przy MSP nr 2 nabiera kształtów

W pierwszych dniach lutego, Knurów ogłosił ambitny plan przekształcenia infrastruktury sportowej przy Miejskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 imienia Karola Miarki. Urzędnicy miasta, nie czekając długo, rozpoczęli niezbędne procedury formalne, które miały na celu realizację tego ważnego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności.

Niedawno zakończone przetargowe starania przyniosły oczekiwany wynik. Firma Mizar Sp. z o.o. z Kożuchowa uzyskała szansę stworzenia nowoczesnego kompleksu sportowego, który będzie służył nie tylko uczniom, ale i całej społeczności. Planowana infrastruktura obejmować będzie boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz profesjonalną bieżnię lekkoatletyczną.

W bieżącym tygodniu nastąpiło ważne wydarzenie w procesie inwestycyjnym – przekazanie placu budowy wykonawcy. Firma ma teraz około pięciu miesięcy na zakończenie prac, a pierwsze działania budowlane ruszą już za tydzień. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 5 milionów złotych, z czego ponad 1,6 miliona złotych stanowi dofinansowanie z Funduszu Odporności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Nowoczesny kompleks sportowy, który powstaje przy MSP nr 2, to nie tylko infrastruktura. To przestrzeń, która stanie się źródłem zdrowej rywalizacji i rozwoju fizycznego młodzieży, przekładając się na lepszą kondycję i samopoczucie uczniów.

źródło i foto: UM Knurów

Visited 45 times, 1 visit(s) today
Zamknij