Bilety BAJM 2023
Kiedy: 16 kwietnia 2023, godzina 19:00
CK Wiatrak – Zabrze, ul. Wolności 395
Bilety: Kup na KupBilecik.pl
Witajcie na wyjątkowej trasie koncertowej zespołu BAJM, która odbędzie się w zimowych miesiącach. Po latach wracamy do naszych korzeni i zapraszamy Was do wielkich piramid naszych czasów. Przygotowaliśmy dla Was mocny, rockowy repertuar, z utworami, za którymi tęsknicie, a które dawno nie były grane na naszych koncertach. Usłyszycie wiele piosenek z naszych czterech pierwszych albumów, więc będzie to niepowtarzalna okazja dla fanów BAJM.
Zapraszamy Was na koncerty, które będą wyjątkowe – PIRAMIDY NA NIBY specjalnie dla Was! W skład zespołu wchodzą: Beata Kozidrak – wokal, Adam Drath – gitary, Artur Daniewski – gitara basowa, Maria Dobrzańska – instrumenty klawiszowe, Piotr Bielecki – gitara oraz Krzysztof Nieścior – perkusja.
Koncerty odbędą się w różnych miastach Polski, w klubach i arenach. Data i miejsce koncertów to: Gdańsk – 20.02 w klubie B90, Łódź – 24.02 w klubie Wytwórnia, Ostrów Wielkopolski – 26.02 w Arenie Ostrów, Warszawa – 03.03 w klubie Stodoła, Poznań – 10.03 w klubie B17, Żnin – 11.03 w Cukrowni Żnin, Gliwice – 17.03 w Małej Arenie – Arena Gliwice, Jaworzno – 18.03 w MCKiS oraz Wrocław – 19.03 w Centrum Koncertowym A2.
Nie przegapcie szansy, aby zobaczyć BAJM w niepowtarzalnym wydaniu. Bilety można nabyć na stronie www.KupBilecik.pl. Do zobaczenia na koncercie!
Zespół BAJM
Bajm to polski zespół grający muzykę pop i pop-rock, założony w 1978 roku w Lublinie. Skład zespołu ulegał licznym zmianom, a jedynym stałym członkiem od początku jest Beata Kozidrak.
Zespół osiągnął sukces w 1978 roku dzięki występowi na 16. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentowali utwór „Piechotą do lata”. Od tego momentu wydali 10 albumów studyjnych, które rozeszły się w nakładzie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Za sprzedaż albumów otrzymali dwie podwójnie platynowe płyty, dwie platynowe i dwie złote.
Historia grupy zaczęła się w marcu 1978 roku, kiedy Andrzej Pietras zaproponował rodzeństwu Kozidraków utworzenie wspólnego zespołu. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy działalności zaczęli odnosić sukcesy. W 1980 roku Beata i Jarosław Kozidrakowie zaśpiewali na płycie Budki Suflera. W kolejnych latach zespół przechodził wiele zmian personalnych, ale kontynuował działalność muzyczną.
W latach 80. zespół eksperymentował z różnymi stylami muzycznymi, od rocka po muzykę popową. W 1988 roku ukazał się ich czwarty album, Nagie skały, zaskakujący spokojniejszym brzmieniem. W 1989 roku Beata Kozidrak wygrała Midnight Sun Song Festival w Lahti z nagraniem „Hurry My Love”.
W 1989 Bajm zdobył popularność dzięki hitowi „Biała armia” z piątego albumu, nagranego w Studiu S4 w Warszawie. Wtedy do zespołu dołączył gitarzysta Marek Raduli, zastępując Grzegorza Płechę. Album zawierał dynamiczne utwory inspirowane amerykańskim pop-rockiem, wyprodukowane przez Rafała Paczkowskiego. Na płycie znalazły się również przeboje „Miłość i ja” oraz „U stóp szklanych gór”. W 1991 do zespołu dołączył Jakub Majerczyk, a w 1992 Sebastian Urban. W tym samym roku z Bajmu odeszli Abramek i Sot.
W 1992 grupa wystąpiła na charytatywnym koncercie rockowym „Serce dzieciom”. W latach 1992-1993 ukazały się płyty The Very Best of oraz The Very Best of, vol. II. W 1993 Bajm wydał szósty album, Płomień z nieba, z utworami skomponowanymi głównie przez Jarosława Kozidraka. Do zespołu dołączył klawiszowiec Grzegorz Górkiewicz.
W 1994 i 1995 zespół odbył trasy koncertowe dla Polonii w USA i Kanadzie. W 1995 nagrali siódmy album, Etna, na którym powrócili do cięższych brzmień. W 1997 wydali kolejną kompilację hitów, Ballady.
W 1998 Beata Kozidrak wydała solowy album, Beata, który zdobył uznanie krytyki i branży muzycznej. W 1999 Bajm koncertował dla Polonii w USA.
W 2000 ukazała się ósma płyta Bajmu, Szklanka wody, z przebojami „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Plama na ścianie” i „O Tobie”. W 2001 zespół zdobył swoje pierwsze Fryderyki. W 2002 koncertowali dla Polonii w Europie i USA.
W 2003 wydali dziewiąty album, Myśli i słowa, z przebojami „Myśli i słowa” oraz „Noc po ciężkim dniu”. W 2004 wystąpili dla Polonii w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W 2005 zdobyli statuetkę Złotego Słowika. W 2006 wystąpili w finale Piosenka dla Europy 2006 oraz na sylwestrowym koncercie Polsatu we Wrocławiu. W 2007 koncertowali dla Polonii w USA i Wielkiej Brytanii.
W 2008 z okazji 30-lecia działalności ukazała się kompilacja Ballady 2. W 2009 zespół kontynuował koncerty dla Polonii, występując w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2010, po długiej przerwie, Bajm wydał swoją dziesiątą płytę studyjną, „Biała Róża”, która zawierała przeboje, takie jak „Nie ma wody na pustyni” i „Biała Róża”. Album zdobył uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków.
W międzyczasie Beata Kozidrak kontynuowała swoją solową karierę, wydając trzeci album „Jeszcze się tam żagle bielą” w 2011. W 2012 Bajm obchodził 35-lecie działalności, a z tej okazji zespół zagrał serię koncertów jubileuszowych, podczas których prezentował swoje największe przeboje. W tym samym roku ukazała się książka opisująca historię zespołu, zatytułowana „Bajm: 35 lat na scenie”.
W 2013 zespół wydał jedenasty album studyjny, „Wiatr od morza”, który zawierał nowe utwory inspirowane zarówno rockiem, jak i muzyką elektroniczną. Płyta odniosła umiarkowany sukces komercyjny i zdobyła pozytywne recenzje. W latach 2014-2016 Bajm koncentrował się na koncertach, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, zdobywając nowe pokolenie fanów.
W 2017 ukazał się dwunasty album studyjny, „Niebo w moich rękach”, który przyniósł kolejne przeboje, takie jak tytułowy utwór oraz „Słodka tajemnica”. W kolejnych latach Bajm kontynuował działalność koncertową oraz pracę nad nowym materiałem, potwierdzając swoją pozycję jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej sceny muzycznej.