Napisane przez 6:59 pm Gliwice

Tragiczny wypadek w Bargłówce – policja apeluje o pomoc świadków

W niedzielne przedpołudnie, 21 kwietnia, dramatyczne wydarzenia rozegrały się na drodze DW 919, na granicy miejscowości Bargłówka i Trachy. W wyniku zderzenia czołowego, życie straciły dwie osoby: 38-letnia kobieta kierująca fordem S-max oraz jej 11-letnia córka. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są nadal przedmiotem intensywnego śledztwa prowadzonego przez gliwicką policję.

Z informacji wstępnych wynika, że kierująca fordem, z niewyjaśnionych przyczyn, straciła kontrolę nad pojazdem na łuku drogi otoczonej lasem. W rezultacie doszło do bezpośredniego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka jeepem. Śliska nawierzchnia oraz trudne warunki atmosferyczne mogły przyczynić się do tej tragedii, jednak śledczy nie wykluczają innych możliwości, w tym obecności substancji ropopochodnych na drodze.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich osób, które podróżowały tamtym odcinkiem drogi w chwili wypadku. Szczególnie cenna może okazać się każda informacja od kierowców posiadających wideorejestratory, które mogły nagrać moment zdarzenia lub warunki panujące na drodze. Każde nagranie i zeznanie może mieć kluczowe znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn wypadku.

W szczególności poszukiwana jest kobieta w wieku około 40 lat, o blond włosach, która jechała bezpośrednio za fordem i była świadkiem zdarzenia. Jej relacja może być nieoceniona dla dalszego postępowania śledczego. Policja prosi tę świadkinię oraz innych, którzy mogą posiadać istotne informacje, o kontakt z aspirantem sztabowym Sławomirem Brodzińskim pod numerem telefonu 47 8592341 lub poprzez e-mail kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl.

To tragiczne zdarzenie stanowi przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i uwagę, mając na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja.gov.pl

Visited 42 times, 1 visit(s) today
Zamknij