Napisane przez 3:21 pm Ważne w mieście

Przebudowa strefy wejściowej Parku Miejskiego przy ul. Dubiela

Zakończył się kolejny etap rewitalizacji centrum naszego miasta, a z nim ukończona została przebudowa strefy wejściowej do Parku Miejskiego przy ulicy Dubiela. Ta wyjątkowa przestrzeń, pełna nowych atrakcji, jest prawdziwym klejnotem naszej społeczności. Już wcześniej powstał tu uroczy plac zabaw oraz siłownia pod chmurką, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Ponadto, odrestaurowana została historyczna fontanna, której blask i elegancja dodają uroku temu malowniczemu miejscu.

Ostatnio przeprowadzono także gruntowne porządki wokół fontanny, aby zapewnić jej otoczenie estetyczny wygląd. Dodatkowo, wzdłuż dwóch głównych alei zamontowano aż 85 nowoczesnych słupów oświetleniowych, które rozświetlają park i tworzą wyjątkową atmosferę, zwłaszcza wieczorową porą. Zmiany dotknęły także zabytkowego wejścia do Parku Miejskiego, które przeszło gruntowny remont. Mury oporowe oraz schody prowadzące do parku zostały odnowione, przywracając im dawny blask. Nie zapomniano także o nasadzeniach roślin, które dodają parkowi jeszcze więcej uroku.

Zabrzański Park Miejski jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych skarbów naszego regionu, a nawet Europy! Jego historię sięgającą lat dwudziestych ubiegłego wieku powinniśmy doceniać i pielęgnować. Ten unikalny kompleks, zaprojektowany przez znanego berlińskiego architekta parków i zieleni, profesora Gustawa Allingera, oferuje różnorodne strefy rekreacyjne i spacerowe, które zachwycają odwiedzających. Nie brakuje tu miejsc do zabaw ani stołów do gry w skata, które przyciągają zarówno młodych, jak i starszych. Wielkie starania, jakie podjęto kilka lat temu, zaowocowały wpisaniem parku na listę zabytków województwa śląskiego, co stanowi potwierdzenie jego wyjątkowego charakteru.

źródło: UM Zabrze

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij