19-letni Dawid Szwalski jest poszukiwany przez policjantów z Rudy Śląskiej. Ostatni raz widziano go 6 marca 2023 roku, gdy wsiadał do autobusu linii 144 kierującego się w stronę Rudy Śląskiej – Halemby. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani przyjaciółmi.
Tego samego dnia, około godziny 16:50, telefon komórkowy zaginionego zarejestrował się na ulicy Przelotowej w Mikołowie. Niestety, od tamtego momentu telefon jest wyłączony, co utrudnia poszukiwania Dawida.
Dawid Szwalski to młody mężczyzna, wyglądający na 18 lat. Jest szczupłej budowy, ma około 170 cm wzrostu, długie włosy farbowane na jasny blond oraz niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w jasnobrązową kurtkę, czarne spodnie, czarną czapkę zimową z zielonym otokiem i czarne buty do kostek zapinane z boku na zamek. Miał przy sobie zielony plecak.
Policja wzywa osoby, które widziały zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje o jego pobycie, aby skontaktowały się z policją pod numerem telefonu 47 854 12 00 lub 47 854 1285, e-mailem na adres kryminalny@ruda.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką policji. Można również zadzwonić na numer alarmowy 112. Każda informacja może okazać się niezwykle cenna w odnalezieniu Dawida Szwalskiego.
Dodane przez Mikołaj Czarnecki
Doświadczony dziennikarz portalu Nowiny Zabrzańskie. Specjalizuje się w tematyce lokalnej Zabrza i regionu Górnego Śląska. Pasjonat spraw społecznych, kulturalnych i historycznych miasta.