Napisane przez 1:00 pm Ważne w mieście

Sukces Zabrza: Wyróżnienie w Polskiej Nagrodzie Inteligentnego Rozwoju 2023

W dniach od 19 do 20 października, w malowniczym Uniejowie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – 8. Forum Inteligentnego Rozwoju. To tu Zabrze miało okazję zaprezentować swoje inicjatywy, ukierunkowane na przyszłość, które od 2016 roku są tworzone przez ludzi i organizacje dążące do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w różnych dziedzinach. Forum, będące kongresem projektów przyszłości, promuje innowacyjność jako środek do poprawy jakości życia.

W tegorocznej edycji Forum uczestniczyło ponad 450 osób, reprezentujących świat nauki, przemysłu, biznesu oraz administracji samorządowej. Spotkali się tam innowatorzy, dyrektorzy, menedżerowie B+R, liderzy projektów, naukowcy oraz samorządowcy, aby wspólnie dyskutować i wymieniać się pomysłami na temat inteligentnego rozwoju opartego na wiedzy i innowacjach. Wydarzenie obejmowało liczne spotkania, konferencje branżowe oraz sesje networkingowe, które zorganizowano pod hasłem „Współpraca na rzecz rozwoju – w obliczu wyzwań jutra!”.

Podczas uroczystej gali zakończenia Forum, prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, otrzymała prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Kobieta Przyszłości. Wyróżnienie to zostało przyznane za jej aktywną rolę w kreowaniu nowych ścieżek rozwoju dla Zabrza, zarządzanie projektami oraz za wizję, która przyczynia się do poprawy warunków życia mieszkańców. Dodatkowo, Urząd Miejski w Zabrzu został doceniony w kategorii Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi za projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju / City as a Space Maker”.

To wydarzenie stanowi potwierdzenie zaangażowania Zabrza w inicjowanie zmian, promowanie innowacyjności i poprawę jakości życia swoich mieszkańców.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij