Napisane przez 1:01 pm Ważne w mieście

Młodzież Grupy Wyszehradzkiej Zjednoczona w Zabrzu

W historycznej przestrzeni Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie – warsztaty w ramach VIII Śląskiego Spotkania Młodzieży państw Grupy Wyszehradzkiej. Organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów 1980 w Katowicach, spotkanie to zgromadziło uczniów z Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier, a także uczniów śląskich szkół, w tym m.in. z III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Powitanie uczestników w imieniu miasta Zabrze przeprowadziła zastępczyni prezydenta, Katarzyna Dzióba.

Celem warsztatów było nie tylko zintegrowanie młodzieży z różnych krajów, ale także podjęcie ważnych tematów, takich jak dezinformacja i rola sztucznej inteligencji w jej rozprzestrzenianiu. Śląskie Spotkania Młodzieży państw Grupy Wyszehradzkiej, odbywające się już od ośmiu lat, mają także na celu promowanie regionu śląskiego.

W ramach wizyty, młodzież miała również okazję odwiedzić siedzibę Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu, co stanowiło ważny element programu.

Spotkanie to podkreśla znaczenie międzynarodowej współpracy i wymiany wśród młodzieży, a także rolę Zabrza w promowaniu takich inicjatyw.

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij