Napisane przez 6:42 pm Ważne w mieście

Wypadek na skrzyżowaniu Moniuszki i Fryderyka Chopina – poszkodowany pasażer skutera

Jak podaje Dziennik Zachodni, 13 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Moniuszki oraz Fryderyka Chopina, gdzie kierowca samochodu osobowego zderzył się z pasażerami skutera. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Na miejscu działają służby, a ruch odbywa się wahadłowo.

Straż pożarna z Zabrza informuje, że w czwartkowe przedpołudnie na wspomnianym skrzyżowaniu doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierowca samochodu osobowego oraz dwie osoby poruszające się skuterem. Chociaż oba pojazdy zderzyły się, przyczyny i okoliczności tego zdarzenia nie są jeszcze ustalone.

– W tej chwili możemy potwierdzić jedynie wystąpienie wypadku z udziałem trzech osób: dwóch pasażerów skutera oraz kierowcy samochodu osobowego. Zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Moniuszki oraz Fryderyka Chopina. Przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia pozostają nieznane. Służby działają w celu wyjaśnienia szczegółów – wyjaśnia st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Jedna osoba odniosła obrażenia

Według danych zebranej przez straż pożarną z Zabrza, w wyniku tego zdarzenia drogowego jedna osoba ucierpiała i została przekazana pod opiekę personelu medycznego w szpitalu. Poszkodowany to jeden z pasażerów skutera.

– Na chwilę obecną dysponuję informacją o jednym poszkodowanym, który podróżował skuterem. Osoba ta została zabrana do szpitala. Stan zdrowia drugiego pasażera skutera oraz kierowcy samochodu nie są jeszcze znane, gdyż służby wciąż pracują nad ustaleniem przyczyn i okoliczności tego wypadku. Należy również pamiętać, że ruch w tej okolicy odbywa się wahadłowo – podkreśla st. kpt. Wojciech Strugacz.

źródło: Dziennik Zachodni

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij