Napisane przez 6:40 pm Ważne w mieście

Noc Naukowców 2023 w Politechnice Śląskiej: Odkryj „Naukę bez granic”!

Politechnika Śląska zaprasza na 18. edycję Nocy Naukowców, która odbędzie się 7 października. Tegoroczne wydarzenie oferuje uczestnikom ponad 170 różnorodnych aktywności naukowych. Organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko w Centrum Nowych Technologii i Centrum Edukacyjno-Kongresowym w Gliwicach, ale również w innych jednostkach i wydziałach uczelni, w tym na zabrzańskich wydziałach Inżynierii Biomedycznej oraz Organizacji i Zarządzania.

Pod hasłem „Nauka bez granic”, Noc Naukowców ma na celu pokazanie, że nauka jest dostępna dla każdego, kto jest nią zainteresowany. Chętni do udziału mogą zapoznać się z pełnym programem wydarzenia na stronie www.nocnaukowcow.com.pl i zarejestrować się na wybrane atrakcje. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak konieczne jest posiadanie darmowej wejściówki.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Wydział Inżynierii Biomedycznej znajdują się m.in. pokazy z zakresu chemii, programowania dla najmłodszych oraz rejestracji sygnałów biomedycznych. Z kolei Wydział Organizacji i Zarządzania oferuje zajęcia z zakresu designu, wizualizacji grafowych problemów czy wirtualnej rzeczywistości.

źródło: um zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij