Napisane przez 4:59 pm Ciekawostki

A może rękodzieło? Kilka pomysłów na prezenty dla najbliższych

Rękodzieło to doskonały pomysł na wyjątkowe prezenty dla naszych najbliższych. Przede wszystkim dlatego, że ręcznie robione produkty są, tak jak nasze uczucia dla naszych najbliższych, unikatowe.

Dlaczego właśnie rękodzieło?

O tym już po części było powiedziane we wstępie. Najważniejszą cechą przedmiotów ręcznie robionych jest to, że zawsze mają osobisty charakter oraz to, że są unikatowe. „Nie ma takiej samej rzeki” – kiedyś pisała Wisława Szymborska. To samo można powiedzieć o rękodziele – nie ma dwóch identycznych przedmiotów. Każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jeśli wybierzesz upominek ręcznie robiony, masz pewności, że twój bliski otrzyma rzecz, która jest jedyna w swoim rodzaju.

Rękodzieło niejedno ma imię

Niewątpliwie jednym z argumentów za tym, żeby wśród rękodzieła poszukać upominków dla naszych bliskich jest bogactwo form kryjących się wśród ręcznie wykonanych przedmiotów. Znajdziemy tutaj pomysły na prezenty dla dzieci, dorosłych i osób starszych, kobiet i mężczyzn, znajdziemy przedmioty bardzo osobiste (jak biżuteria), ręcznie robione ubrania i dodatki do ubrań (np. swetry robione na drutach, czapki na szydełku) czy ozdoby i elementy wyposażenia wnętrz, a także rękodzieło artystyczne (np. obrazy czy rzeźby wykonywane różnymi technikami).

Pomysły na prezenty od rękodzielników

Jak wspomniano wyżej, w kategorii rękodzieła znajdziemy bardzo szeroki wachlarz produktów z różnych dziedzin i w różnych cenach. Wiele pomysłów na wyjątkowe upominki znajdziecie w serwisie z rękodziełem i sztuką pod adresem www.artwitryna.pl. Poniżej kilka naszych pomysłów na rękodzielnicze prezenty:

  1. Ręcznie robiona biżuteria – biżuteria handmade to zawsze doskonały pomysł na prezenty dla kobiet i dziewcząt.
  2. Zakładki do książek – ręcznie malowane to prawdziwe małe dzieła sztuki, ale znajdziemy wśród ręcznie robione zakładki wykonane techniką decoupage, stworzone z żywicy epoksydowej, zakładki z filcu, a nawet wykonywane na szydełku! Każda z nich może być ciekawym drobnym upominkiem dla miłośnika książek.
  3. Świece ręcznie robione – wykonywane najczęściej z wosku sojowego, rzepakowego lub naturalnego wosku pszczelego. Takie świece są pomysłem na uniwersalny prezent niemal dla każdego, znajdziesz je tutaj: https://artwitryna.pl/kategoria-produktu/swiece-sojowe-i-swiece-z-wosku-pszczelego/
  4. Ręcznie robione ozdoby do domu – tu znajdziemy łapacze snów, obrazy, plakaty, rzeźby, poduszki, stroiki i wiele innych przedmiotów robionych różnymi metodami rękodzielniczymi i mającymi różny charakter.
  5. Karki okolicznościowe – ręcznie robione kartki do doskonały pomysł na upominek niemalże na każdą okazję – od świąt bożego narodzenia, przez urodziny i imieniny, po kartki gratulacyjne z tytułu życiowych osiągnięć. Niewielką galerię kartek znajdziesz tutaj: https://artwitryna.pl/kategoria-produktu/kartki-okolicznosciowe-recznie-robione/

Na koniec warto nadmienić, że kupując rękodzieło, nie tylko możemy się cieszyć z posiadania niezwykłych, wyjątkowych przedmiotów, ale także, wspieramy działalność polskich rękodzielników i pomagamy im wytrwać w nierównej walce z rzeczami z masowej produkcji.

 

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Zamknij