Napisane przez 9:33 pm Ważne w mieście

„Dyplomatorium” – wyjątkowe spotkanie z młodą sztuką w Zabrzu

Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu wspólnie z Muzeum Miejskim serdecznie zapraszają mieszkańców miasta na wyjątkowe wydarzenie artystyczne – wernisaż wystawy „Dyplomatorium”. Uroczyste otwarcie odbędzie się dzisiaj, tj. 24 kwietnia o godzinie 17.00 w Galeria Café Silesia przy ulicy 3 Maja 6. Ekspozycja, prezentująca prace dyplomowe absolwentów, będzie dostępna dla publiczności do 5 maja.

Wystawa zgromadziła dzieła z różnych dziedzin sztuki, w tym projektowanie przestrzeni, projektowanie graficzne, fotografie artystyczną oraz tradycyjne formy wyrazu takie jak rysunek i malarstwo. Każde z tych dzieł to pierwsza autorska wypowiedź młodych artystów, która teraz zostanie skonfrontowana z publicznością.

Dla absolwentów jest to moment przełomowy, gdyż ich prace dyplomowe stają się symbolicznym początkiem samodzielnej drogi twórczej. Dla pedagogów to natomiast okazja do refleksji nad osiągnięciami i przyszłością swoich podopiecznych.

„Dyplomatorium” to nie tylko wystawa, to przestrzeń dialogu między pokoleniami, gdzie młodzi artyści prezentują swoje pierwsze poważne prace, a publiczność ma szansę zobaczyć nowe oblicze lokalnej sceny artystycznej. Zabrze przez najbliższe dni stanie się centrum młodej sztuki, a każdy kto odwiedzi wystawę, z pewnością nie zostanie obojętny na twórczość absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych.

źródło i foto: UM Zabrze

Visited 57 times, 1 visit(s) today
Zamknij