Napisane przez 3:53 pm Ciekawostki

Jak wybrać najlepsze tarcze do cięcia stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najpopularniejszych metali poddawanych obróbce przy użyciu specjalistycznych urządzeń i narzędzi. Jednym z niezbędnych akcesoriów są w tym przypadku tarcze do cięcia stali nierdzewnej.

Jak wybrać najlepsze tarcze do cięcia stali nierdzewnej?

Szlifierka to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń zarówno do przydomowych warsztatów, stanowisk majsterkowiczów, jak i specjalistycznych zakładów obróbki. Aby jednak można było w pełni wykorzystać jej właściwości, niezbędne są odpowiednie tarcze do cięcia stali nierdzewnej. W jaki sposób dobrać odpowiednie akcesoria?

Tarcze do cięcia stali nierdzewnej – co wpływa na ich odpowiedni dobór?

Przed zakupem takich akcesoriów jak tarcze do cięcia ze stali nierdzewnej należy w pierwszej kolejności określić cel, w którym będą one używane. Ważny jest tu nie tylko rodzaj materiału, ale również jego grubość. Jeżeli tarcza będzie słabej jakości lub o nieodpowiednich parametrach, zużyje się bardzo szybko, a wykonywane cięcie będzie nieefektywne.

Przed wyborem tarcz o konkretnych parametrach należy dokładnie sprawdzić rozmiar akcesoriów, które dedykowane są do posiadanego urządzenia. W ramach rozmiaru bardzo ważna jest średnica. Tylko odpowiednio dopasowane pod tym względem tarcze do cięcia stali nierdzewnej zagwarantują skuteczną, płynną i przede wszystkim bezpieczną pracę z zastosowaniem szlifierki. Ponadto bardzo ważnym aspektem będzie grubość akcesorium oraz rodzaj ziarna ściernego, jaki został w niej zastosowany.

Które tarcze do cięcia stali nierdzewnej wybrać – płaskie czy wypukłe?

Tarcze do cięcia stali nierdzewnej oraz metalu występują w dwóch rodzajach. Są to tarcze płaskie o oznaczeniu 41 lub T41 oraz wypukłe z obniżonym środkiem i oznaczeniem 42 lub T42. Akcesoria płaskie dedykowane są do przecinania materiałów metalowych, szczególnie płaskowników i różnego rodzaju profili. Tarcze do cięcia metalu i stali wypukłe są natomiast sztywniejsze, dzięki czemu można ich użyć do cięcia materiałów w trudnodostępnych miejscach. To modele o większej stabilności i lepszej odporności na boczne uszkodzenia. Sprawdzą się przy mniej precyzyjnym, szybkim cięciu.

Najwyższej jakości tarcze do cięcia stali nierdzewnej oraz wiele innych niezbędnych narzędzi i akcesoriów oferuje sklep specjalistyczny ENDO-TECH. To renomowany dostawca certyfikowanego sprzętu spełniającego wszystkie niezbędne normy zgodne z wymogami BHP.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij