Jak wybrać najlepsze tarcze do cięcia stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najpopularniejszych metali poddawanych obróbce przy użyciu specjalistycznych urządzeń i narzędzi. Jednym z niezbędnych akcesoriów są w tym przypadku tarcze do cięcia stali nierdzewnej.

Jak wybrać najlepsze tarcze do cięcia stali nierdzewnej?

Szlifierka to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń zarówno do przydomowych warsztatów, stanowisk majsterkowiczów, jak i specjalistycznych zakładów obróbki. Aby jednak można było w pełni wykorzystać jej właściwości, niezbędne są odpowiednie tarcze do cięcia stali nierdzewnej. W jaki sposób dobrać odpowiednie akcesoria?

Tarcze do cięcia stali nierdzewnej – co wpływa na ich odpowiedni dobór?

Przed zakupem takich akcesoriów jak tarcze do cięcia ze stali nierdzewnej należy w pierwszej kolejności określić cel, w którym będą one używane. Ważny jest tu nie tylko rodzaj materiału, ale również jego grubość. Jeżeli tarcza będzie słabej jakości lub o nieodpowiednich parametrach, zużyje się bardzo szybko, a wykonywane cięcie będzie nieefektywne.

Przed wyborem tarcz o konkretnych parametrach należy dokładnie sprawdzić rozmiar akcesoriów, które dedykowane są do posiadanego urządzenia. W ramach rozmiaru bardzo ważna jest średnica. Tylko odpowiednio dopasowane pod tym względem tarcze do cięcia stali nierdzewnej zagwarantują skuteczną, płynną i przede wszystkim bezpieczną pracę z zastosowaniem szlifierki. Ponadto bardzo ważnym aspektem będzie grubość akcesorium oraz rodzaj ziarna ściernego, jaki został w niej zastosowany.

Które tarcze do cięcia stali nierdzewnej wybrać – płaskie czy wypukłe?

Tarcze do cięcia stali nierdzewnej oraz metalu występują w dwóch rodzajach. Są to tarcze płaskie o oznaczeniu 41 lub T41 oraz wypukłe z obniżonym środkiem i oznaczeniem 42 lub T42. Akcesoria płaskie dedykowane są do przecinania materiałów metalowych, szczególnie płaskowników i różnego rodzaju profili. Tarcze do cięcia metalu i stali wypukłe są natomiast sztywniejsze, dzięki czemu można ich użyć do cięcia materiałów w trudnodostępnych miejscach. To modele o większej stabilności i lepszej odporności na boczne uszkodzenia. Sprawdzą się przy mniej precyzyjnym, szybkim cięciu.

Najwyższej jakości tarcze do cięcia stali nierdzewnej oraz wiele innych niezbędnych narzędzi i akcesoriów oferuje sklep specjalistyczny ENDO-TECH. To renomowany dostawca certyfikowanego sprzętu spełniającego wszystkie niezbędne normy zgodne z wymogami BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łaty dachowe i ich rola w trwałym pokryciu dachowym – sprawdź, dlaczego są aż tak ważne

Na pierwszy rzut oka wydają się niezauważalne. W rzeczywistości jednak są bardzo istotne dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji dachowej. Mowa oczywiście o łatach dachowych. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci ich istotę. Dowiesz się m.in. tego, dlaczego są niezbędne i jaką rolę odgrywają w przypadku pokryć dachowych. W dalszej części podpowiemy Ci również, jakie łaty dachowe […]

czytaj więcej

Gdzie sprawdzi się kosz cargo 15 cm? Podpowiadamy, jak możesz go wykorzystać

Kosze cargo to rodzaj szafek, a w zasadzie ich wypełnienia. Na ogół wykorzystywane są w kuchni. Wykonuje się je z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem. Poruszają się po specjalnych prowadnicach. Dlatego można je bez problemu wysuwać i chować. Rozwiązanie to w dużej mierze zwiększa funkcjonalność melbi kuchennych. Najmniejsze kosze cargo mają zaledwie 15 cm […]

czytaj więcej

Obrazy na ścianę – czym kierować się przy ich wyborze? Praktyczne wskazówki

Obrazy na ścianę cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są rzeczywiście świetną ozdobą, która nadaje wnętrzu charakter. Jednak okazuje się, że ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Czym należy się w tym przypadku kierować? Co ma kluczowe znaczenie przy zakupie obrazu na ścianę? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki – dzięki […]

czytaj więcej