Jak zaplanować efektywny dzień w pracy? Aplikacje, które w tym pomagają!

Jak zwiększyć wydajność w pracy, a jednocześnie zadbać o to, by nie zapomnieć o żadnym ważnym zadaniu? Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju aplikacje do zarządzania. Warto również zadbać o wsparcie odpowiednich usług, takich jak światłowód dla firm.

Dlaczego warto zadbać o skuteczne planowanie dnia pracy?

To przede wszystkim sposób, by zaoszczędzić swój czas i zmniejszyć stres. Z odpowiednim planem możemy mieć pewność, że wykonamy wszystkie obowiązki zawodowe w terminie. Jednocześnie zapisywanie codziennego planu pozwala poznać potencjalne przeszkody przy realizacji każdego z punktów, a także porównać, ile realnie zajmują konkretne zadania i które z nich warto usprawnić. Możemy w tym celu wykorzystać klasyczne metody, takie jak notatnik czy karteczki przyklejane do monitora, jak również rozbudowane aplikacje, które pozwolą znacznie zwiększyć efektywność.

Aplikacje do planowania pracy: Kalendarz Google

To jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu. Warto zaznaczyć, że Kalendarz Google jest dostępny dla każdego właściciela skrzynki pocztowej Gmail, a także wszystkich użytkowników smartfonów z systemem Android. Największe zalety tego rozwiązania to łatwa integracja z innymi usługami, łatwa obsługa, a także rozbudowana funkcjonalność. Choć z pozoru jest to jedynie prosty kalendarz, przy dodawaniu zadań możemy zauważyć sporo ciekawych opcji – w tym możliwość określenia czasu i terminu danego wydarzenia, udostępnianie informacji innym osobom czy ustawianie przypomnień.

Evernote – rozbudowany cyfrowy notatnik

Evernote cieszy się ogromną popularnością od dawna – pierwsza wersja tego narzędzia, pierwotnie skupiona na zarządzaniu notatkami, powstała już w 2000 roku. Następnie oprogramowanie było stopniowo wzbogacane o kolejne funkcje, dzięki którym jest to obecnie kompletne rozwiązanie do zarządzania zarówno dla pracowników, jak i managerów. Program jest dostępny w wersji webowej oraz w postaci aplikacji offline, a wśród jego funkcji można wymienić zbieranie notatek głosowych, dodawanie zadań czy tworzenie przypomnień.

Trello – wygodne rozwiązanie do współpracy

To program oferowany jako aplikacja webowa w formie interaktywnej tablicy do wypisywania różnych zadań. Jest to rozwiązanie opracowane głównie pod kątem usprawniania pracy całego zespołu – możemy dzielić się ze współpracownikami załącznikami, listami zadań i niezbędnymi informacjami. W darmowej wersji musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi liczby zadań czy dostępnej przestrzeni na dane.

Internet światłowodowy dla firm – podstawa efektywnego dnia pracy

Właściwe oprogramowanie to nie wszystko – bez odpowiedniego połączenia sieciowego nie będziemy w stanie zapewnić sobie pełnej sprawności w pracy. Na jakie rozwiązania warto postawić? Dobrym wyborem w zdecydowanej większości przypadków będzie światłowód dla firm. Kluczowymi zaletami takiego połączenia są bardzo niskie opóźnienia, a także duża prędkość przesyłu danych – bez problemu będziemy w stanie znaleźć oferty zapewniające transfer 1 Gb/s. To wartość, która w zupełności wystarczy do efektywnej obsługi urządzeń całego zespołu. Internet światłowodowy dla firm można znaleźć między innymi w ofercie poznańskiego dostawcy INEA, który zapewnia wiele rozwiązań przydatnych dla biznesu. Warto przy tym podkreślić, że światłowód dla firm w ramach oferty INEA można połączyć na przykład z dodatkowymi usługami zwiększającymi bezpieczeństwo, takimi jak ochrona anty-DDoS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy jest możliwe skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów?

Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów jest możliwe w części przypadków. Wiele zależy od tego, za jakie wykroczenie karą był ten zakaz. Znaczenie ma także to, ile czasu ubiegło od rozpoczęcia wykonywania kary, jak również bardzo istotne znaczenie będzie mieć postawa karanego w trakcie odbywania kary.  Za co karą jest zakaz prowadzenia pojazdów? Zakaz prowadzenia pojazdów to […]

czytaj więcej
rzeczoznawca nieruchomości

Dlaczego rzeczoznawca majątkowy jest potrzeby w procesie sprzedaży nieruchomości?

Rynek nieruchomości stoi przed widmem dużej niepewności, która jest związana przede wszystkim z wysokimi stopami procentowymi. Akcja kredytowa znacząco wyhamowała, przez co sprzedaż domu, mieszkania czy nawet (a może zwłaszcza) lokalu użytkowego zaczyna być nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji wielu właścicieli stara się ominąć prowizję pośrednika i sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jak jednak ustalić jej […]

czytaj więcej
Czy warto kolekcjonować stare monety?

Czy warto kolekcjonować stare monety?

Jeśli pasjonujemy się numizmatyką, możemy zbierać dawne nominały i opcjonalnie zarabiać na swoim hobby. Także w sytuacji, kiedy nie ciekawi nas kolekcjonowanie starych monet, warto zainteresować się ich sprzedażą. Nie wiesz, czy warto kolekcjonować stare monety? Przychodzimy z odpowiedzią! Opłacalność numizmatyki Jeśli nie zależy nam na przechowywaniu starych monet, lepiej się ich nie pozbywać. Warto […]

czytaj więcej
ddd