Napisane przez 8:55 pm Ciekawostki

Jaki dmuchany materac turystyczny warto wziąć ze sobą na pieszą wędrówkę? Podpowiadamy!

Za co kochasz piesze wędrówki? Za możliwość obcowania z naturą, bycie w nieustannym ruchu, a może spanie pod gwiazdami? Wszystkie te zalety trekkingu mogą być powodem, dla którego decydujesz się podjąć następną przygodę. Jesteśmy przekonani, że Twoje sprawdzone buty już dawno zostały wyciągnięte z szafki, ale czy przygotowałeś już swój dmuchany materac turystyczny? Czy w ogóle masz go w swoim arsenale? Jeśli nie, to koniecznie musisz to zmienić, a my z chęcią podpowiemy Ci, na jaki model warto się zdecydować!

Dmuchany materac turystyczny lepszy od tradycyjnej karimaty?

Jeśli jesteś początkującym piechurem, a Twoja pierwsza wyprawa dopiero przed Tobą, z pewnością przygotowałeś listę rzeczy do zabrania. Pewnie znalazły się na niej takie pozycje jak porządne buty, namiot, śpiwór czy karimata. Czy ta ostatnia na pewno jest jednak dobrym rozwiązaniem? Niekoniecznie. Mimo że cieszy się dużą popularnością, jest bardzo lekka, a przede wszystkim tania, to ma jeden zasadniczy mankament – niezbyt wygodnie się na niej śpi. Niestety już pierwsza noc spędzona na twardym podłożu może skończyć się dla Ciebie bólem pleców. Wędrówka, która miała być wielką przygodą, może w takim przypadku zakończyć się gehenną. Aby uniknąć takiego losu, lepiej zdecydować się na wygodniejsze posłanie. W tej roli świetnie sprawdzi się zaś dmuchany materac turystyczny. Jest bardzo lekki, nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a co najważniejsze – zapewnia znacznie bardziej komfortowy wypoczynek niż tradycyjna karimata.

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego dmuchanego materaca turystycznego na trekking?

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas zakupu, aby cieszyć się idealnym turystycznym materacem dmuchanym? Przede wszystkim weź pod uwagę jego wymiary. Zastanów się, czy wystarczy Ci materac jednoosobowy, czy może lepiej zdecydować się na model dwuosobowy. Warto sprawdzić też, czy posiada on dedykowaną pompkę oraz czy wyznaczono na nim specjalne miejsce pod głowę. Dobrze jest również zastanowić się nad rodzajem materiału, z którego materac został wykonany. Najlepiej sprawdzi się tkanina wodoodporna, np. połączenie nylonu i TPU.

Materac turystyczny dmuchany – gdzie kupić najlepszy model?

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym zaopatrzysz się w materac, który chcesz zabrać ze sobą na wędrówkę. Najlepiej postawić na sprawdzony sklep oferujący produkty najlepszej jakości. Godnym polecenia jest chociażby https://swiat-gadzetow.pl/dmuchane-materace-maty-turystyczne – na pewno znajdziesz tam odpowiedni dla siebie materac, który zapewni Ci komfortowy wypoczynek w każdych warunkach.

 

Visited 48 times, 1 visit(s) today
Zamknij