Napisane przez 8:09 pm Ważne w mieście

Kobieta zatrzymana za włamanie i kradzież karty bankomatowej

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Zabrzu schwytali kobietę, która dopuściła się kradzieży karty bankomatowej od swojego znajomego. Nie wahając się ani chwili, wykorzystała ją 9 razy do dokonywania zakupów w sklepie. Teraz stanie przed sądem odpowiadając za nielegalne włamanie się na konto i kradzież pieniędzy. Huk kary, jaki może jej grozić, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

46-letnia kobieta z Zabrza została zatrzymana przez policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu, podejrzana o kradzież karty płatniczej i jej użycie. Z ustaleń mundurowych wynika, że znała ona właściciela karty, jednak nie powstrzymała się od kradzieży, gdy nadarzyła się okazja. Po dokonaniu kradzieży, podejrzana poszła do sklepu i użyła karty 9 razy w krótkich odstępach czasowych, zapłaciwszy za swoje zakupy cudzą kartą. Wartość zakupów nie ma znaczenia, ponieważ kradzież z włamaniem jest traktowana jako poważne przestępstwo, bez względu na wartość zakupu.

Przybliżenie karty płatniczej do terminalu umożliwia dostęp do rachunku bankowego właściciela karty, stanowiąc przełamanie elektronicznej bariery w systemie bankowej płatności bezgotówkowej. Osoba, która weszła w posiadanie karty bez uprawnienia i w celu dokonania płatności, dopuszcza się kradzieży z włamaniem.

Zatrzymanej kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij