Napisane przez 11:37 am Górnik Zabrze, Sport, Ważne w mieście

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

fot. https://www.facebook.com/AlinaNowakPL

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo.

Podział według płci i wieku:
Z całej masy kibiców, 19% stanowiły kobiety, a aż 81% mężczyźni. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, to najwięcej było osób w wieku 40-59 lat (31,3%). Natomiast najmniej reprezentowana była grupa wiekowa 76+ (0,4%).

Kibice wyróżniający się wiekiem:
Wśród obecnych na stadionie był Pan Feliks, który urodził się 25 kwietnia 1932 roku, co czyni go najstarszym kibicem (91 lat). Z drugiej strony spektrum była Matylda, najmłodsza kibiczka, która przyszła na świat 20 lipca 2023 roku, mając zaledwie dwa miesiące.

Urodziny podczas meczu:
Ciekawostką jest, że podczas tego spotkania aż 8 osób obchodziło swoje urodziny. Najstarszym jubilatem był Pan Tomasz z rocznika 1982, a najmłodszymi byli Alicja i Jakub, obydwoje urodzeni w 2001 roku.

Skąd przybyli kibice:
Większość kibiców pochodziła z Zabrza (38,1%), ale również spora grupa z Rudy Śląskiej (22,9%) oraz Gliwic (14,9%). Mniej licznie reprezentowane były takie miasta jak Tarnowskie Góry, Mikołów czy Rybnik.

Popularne imiona wśród kibiców:
Jeśli chodzi o imiona, to wśród pań dominowała Anna, natomiast wśród panów Tomasz. Wysoko w rankingu znalazły się również takie imiona jak Katarzyna, Natalia, Agnieszka dla pań oraz Mateusz, Marcin i Krzysztof dla panów.

Mamy nadzieję, że te statystyki pozwoliły Wam lepiej poznać kibiców, którzy zdecydowali się wspierać Górnik Zabrze w ostatnich Wielkich Derbach Śląska.

źródło: gornikzabrze.pl

Visited 24 times, 1 visit(s) today
Zamknij