Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

fot. https://www.facebook.com/AlinaNowakPL

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo.

Podział według płci i wieku:
Z całej masy kibiców, 19% stanowiły kobiety, a aż 81% mężczyźni. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, to najwięcej było osób w wieku 40-59 lat (31,3%). Natomiast najmniej reprezentowana była grupa wiekowa 76+ (0,4%).

Kibice wyróżniający się wiekiem:
Wśród obecnych na stadionie był Pan Feliks, który urodził się 25 kwietnia 1932 roku, co czyni go najstarszym kibicem (91 lat). Z drugiej strony spektrum była Matylda, najmłodsza kibiczka, która przyszła na świat 20 lipca 2023 roku, mając zaledwie dwa miesiące.

Urodziny podczas meczu:
Ciekawostką jest, że podczas tego spotkania aż 8 osób obchodziło swoje urodziny. Najstarszym jubilatem był Pan Tomasz z rocznika 1982, a najmłodszymi byli Alicja i Jakub, obydwoje urodzeni w 2001 roku.

Skąd przybyli kibice:
Większość kibiców pochodziła z Zabrza (38,1%), ale również spora grupa z Rudy Śląskiej (22,9%) oraz Gliwic (14,9%). Mniej licznie reprezentowane były takie miasta jak Tarnowskie Góry, Mikołów czy Rybnik.

Popularne imiona wśród kibiców:
Jeśli chodzi o imiona, to wśród pań dominowała Anna, natomiast wśród panów Tomasz. Wysoko w rankingu znalazły się również takie imiona jak Katarzyna, Natalia, Agnieszka dla pań oraz Mateusz, Marcin i Krzysztof dla panów.

Mamy nadzieję, że te statystyki pozwoliły Wam lepiej poznać kibiców, którzy zdecydowali się wspierać Górnik Zabrze w ostatnich Wielkich Derbach Śląska.

źródło: gornikzabrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej

Owczarek Largo zasila szeregi zabrzańskiej policji

W zabrzańskiej komendzie policji od piątku służbę pełni nowy czworonożny funkcjonariusz. Owczarek belgijski o imieniu Largo dołączył do szeregów, zastępując Wiki, która niedawno przeszła na emeryturę. Largo to 7-letni przedstawiciel rasy owczarek belgijski, pod czujnym okiem asp. Szymona Ferensa będzie pełnił swoje obowiązki. Pies w służbie policyjnej musi charakteryzować się niezwykłą odpornością na stres oraz […]

czytaj więcej