Napisane przez 12:02 pm Ciekawostki

Materac do łóżeczka dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Wybór materaca do łóżeczka dziecięcego jest niesamowicie ważną decyzją, którą trzeba podjąć, kompletując niemowlęcą wyprawkę. Małe dziecko znaczną część doby spędza bowiem, leżąc właśnie w łóżeczku. Musisz więc odpowiednio zadbać o jego komfort w czasie snu i dobre podłoże do prawidłowego rozwoju fizycznego. Przeczytaj zatem poniższy artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, kupując materac do łóżeczka.

Jaki materac wybrać do łóżeczka dla dziecka?

Asortyment sklepów oferujących materace i akcesoria dla dzieci jest bardzo szeroki. Możesz wybierać spośród materaców z różnym wypełnieniem. Do popularnych należą materace lateksowe, piankowe lub wypełnione mieszankami pianka-lateks, pianka-kokos czy kokos-pianka-gryka. Każdy z nich posiada nieco inne właściwości, a wybór odpowiedniego zależy wyłącznie od Twoich preferencji i indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Wysokiej jakości materac do łóżeczka dla dziecka kupisz m.in. w e-sklepie https://www.senmalucha.pl/materace-120×60. Znajdziesz tam wyselekcjonowane produkty sprawdzonych marek, posiadające niezbędne atesty i certyfikaty. Z bogatej oferty z pewnością wybierzesz materac do łóżeczka, który w stu procentach sprosta Twoim wymaganiom.

Czym charakteryzuje się dobry materac do łóżeczka?

Materac do łóżeczka – odpowiedni i bezpieczny dla małego użytkownika – powinien być idealnie dopasowany do wymiarów mebla. Nie może być ani za duży, ani za mały. Nieodpowiedni rozmiar materaca przyczyni się do powstania przerw między nim a bokami łóżeczka. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.

Dobry materac dziecięcy powinien być umiarkowanie twardy. Zbyt miękki i zapadający się pod ciężarem ciała może przyczyniać się do deformacji kręgosłupa dziecka, wpływając na postawę jego ciała. Może być też powodem tzw. śmierci łóżeczkowej.

Materiały użyte do produkcji materaców wysokiej jakości muszą być bezpieczne dla dziecka, wolne od toksycznych substancji. Wybierz materac z hipoalergicznych tworzyw, który podniesie jakość snu, a tym samym wpłynie na zdrowy rozwój Twojej pociechy. Ważne jest też, aby materac miał odpowiednią wentylację. „Oddychające” tkaniny pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała dziecka i zapobiegają przegrzewaniu się. Ma to znaczenie ze względu na to, że niemowlęta dopiero uczą się samodzielnej termoregulacji.

Chcąc kupić dobry materac do łóżeczka dla dziecka, zdecyduj się na zakup w sprawdzonym sklepie i od renomowanych producentów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt, który nabędziesz, posłuży Twojemu dziecku tak długo, jak będziecie tego potrzebować.

Visited 42 times, 1 visit(s) today
Zamknij