Napisane przez 11:48 am Ciekawostki

Nie tylko Warszawa! Ciekawe kierunki studiów w Łodzi

praca-architekta

W każdym dużym polskim mieście znajdują się ośrodki naukowe. Chociaż z przyczyn ekonomicznych młodzi ludzie chętniej wybierają naukę w stolicy, nie zapominajmy, że wykwalifikowana kadra i nauczyciele akademiccy z pasją czekają na studentów na każdym uniwersytecie, akademii czy wyższej szkole. Sprawdźmy jakie kierunki studiów ma do zaoferowania przyszłym studentom Łódź.

Film, animacja i teatr

Z czego słynie Łódź? Oczywiście z filmów, teatru i animacji. Zwłaszcza ta ostatnia sztuka pozwala artyście na wyrażanie swojej wizji. Z użyciem technik tradycyjnych, takich jak rysunek czy animacja poklatkowa, a także narzędzi cyfrowych studenci mogą wcielić w życie nawet najbardziej szalone i eksperymentalne wizje. Animacja, choć jeszcze kilkanaście lat temu uważana była za niszę, dziś zyskuje coraz większe znaczenie – po tym kierunku można pracować zarówno w branży filmowej, jak i reklamowej. Jeśli chcielibyśmy grać w filmach, serialach i teatrach, tutaj sprawdzi się aktorstwo, z kolei wybór kierunku reżyseria czy sztuka operatorska pozwoli nam zdobyć szereg umiejętności potrzebnych w pracy przy produkcji filmów. W ten sposób otwierają się przed nami dwie ścieżki kariery: praca w agencjach i wytwórniach albo samodzielna działalność i tworzenie filmów niezależnych dystrybuowanych na przykład za pomocą mediów społecznościowych. A z czego słyną uczelnie w Łodzi? Z otwarcia się na potrzeby młodych artystów i adeptów sztuki filmowej. Oprócz sposobów na wyszlifowanie doskonałego warsztatu pozwalają młodemu człowiekowi posmakować specyficznego klimatu artystycznych środowisk.

uczelnia filmowa

Architektura

Studiowanie architektury stawia przed absolwentami ogromne możliwości zarobkowe. Zawód cieszy się ogromnym poważaniem i jest potrzebny, ponieważ pozwala absolwentowi kształtować krajobraz: projektować budynki i przestrzeń wokół nich, a także modernizować starsze obiekty. Bloki mieszkalne, domy, wielkie hale i mosty, budynki użyteczności publicznej, placówki oświaty – praca jako architekt niewątpliwie da nam satysfakcję, bo po latach będziemy mogli powiedzieć: postawiłem ten dom. Warto tu sprawdzić studia zaoczne w Łodzi, jeśli chcemy łączyć naukę z pracą powiązaną z tym zawodem, co już przełoży się na jakość naszego CV.

Pielęgniarstwo

Kierunek pielęgniarstwo wyróżnia się na tle innych kierunków tym, że studenci uczą się, jak służyć drugiemu człowiekowi, okazując mu wsparcie i empatię. Absolwenci mogą śmiało powiedzieć, że stoją na straży ludzkiego zdrowia. Co więcej, pielęgniarze wszędzie znajdą zatrudnienie. Praca polega na diagnozowaniu, opiece, rehabilitacji, miejsc pracy zaś nie brakuje. Zatrudnienie znajdziemy w szkołach, przychodniach, szpitalach i klinikach, tak publicznych, jak i prywatnych, sanatoriach, zakładach opiekuńczych, domach opieki nad starszymi, hospicjach, miejskich ośrodkach pomocy społecznej (pielęgniarka może opiekować się chorymi, starszymi i osobami z niepełnosprawnościami). Pielęgniarstwo to wyjątkowy kierunek i zawód, który w przyszłości da absolwentom jeszcze większe możliwości zatrudnienia.

~ Artykuł sponsorowany

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij