Napisane przez 3:52 pm Ważne w mieście

Ogłoszono przetarg na remont budynku Admiralspalast w Zabrzu

Admiral-Palast-Zabrze

Ruszył przetarg na kompleksowy remont byłego hotelu AdmiralsPalast w Zabrzu. Budynek, który jest wizytówką miasta, znajduje się przy ul. Wolności 305 i od lat jest zaniedbany. Dzięki pozyskanym środkom w ramach II naboru Programu Inwestycji Strategicznych, udało się rozpocząć proces rewitalizacji tej ważnej dla miasta inwestycji.

Przetarg obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania budynku. W ramach prac remontowych, planowane są także uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, odstępstw opinii i decyzji, w tym konserwatorskich oraz zezwalających na realizację inwestycji. Wszystkie prace budowlane, dostawy i usługi zostaną wykonane zgodnie z opracowaną dokumentacją, a na etapie realizacji projektu zostanie pełniony nadzór autorski.

Warto podkreślić, że Hotel AdmiralsPalast to nie tylko zwykły budynek, ale prawdziwa perła architektury. Powstał w latach 1924-1928 jako budynek narożny w stylu modernistycznym z elementami sztuki art deco. Elewacje boczne zdobią płaskorzeźby ludzkich głów symbolizujące przedstawicieli ras pięciu kontynentów. Budynek wieńczy sporych rozmiarów kopuła. Na parterze mieściła się piwiarnia, a na dachu funkcjonował tzw. ogród amerykański z kręgiem tanecznym i miejscem dla 300 osób. Na przestrzeni lat funkcjonowała tu także kawiarnia, restauracja i sala balowa.

Cieszy fakt, że władze miasta zdecydowały się na rewitalizację tego unikalnego budynku. Dzięki temu mieszkańcy Zabrza będą mogli cieszyć się odrestaurowanym obiektem, który jest nie tylko zabytkiem architektury, ale także ważnym miejscem na kulturalnej mapie miasta.

„Rewitalizacja obszaru miejskiego w obrębie budynku Admiral Palast w Zabrzu” – zaprojektuj wybuduj

POSTĘPOWANIE NR Z105/68879
Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony
Znak sprawy: BZP.271.14.2023.MK
Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Progi postępowania: Unijne

Czytaj więcej:
https://nowinyzabrzanskie.pl/admiral-palast-zabrze-odkryj-niezwykla-architekture-slaska-juz-25-02/
https://nowinyzabrzanskie.pl/zabrzanski-drapacz-chmur-z-dofinansowaniem-pozytywne-efekty-rozmow/

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij