Napisane przez 9:46 pm Ciekawostki

Ogród botaniczny Zabrze jak dojechać

ogrod-botaniczny-zabrze-dojazd

 

ogrod-botaniczny-zabrze-dojazd

źródło: facebook.com/people/Miejski-Ogród-Botaniczny-w-Zabrzu/100059036390582/

Ogród Botaniczny w Zabrzu to prawdziwa perła wśród miejskich atrakcji. Położony w centrum miasta, stanowi idealne miejsce na spacer, relaks czy naukę o przyrodzie. Ale jak tam dojechać? W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Lokalizacja i ogólna charakterystyka Ogrodu Botanicznego w Zabrzu

Ogród Botaniczny w Zabrzu zajmuje powierzchnię 6,36 ha i ma kształt nieregularnego wieloboku. Główne wejście dla gości znajduje się przy ulicy Piłsudskiego.

Jak dojechać komunikacją miejską?

Autobusy

Z dworca autobusowego można dojechać do Ogrodu liniami nr 32 (przystanek ZABRZE STADION) i 720 (przystanek: ZABRZE OGRÓD BOTANICZNY). Dodatkowo, według informacji z Moovit, w pobliżu Ogrodu znajdują się przystanki: Zabrze Czołgistów (8 min pieszo) oraz Zabrze Stadion (14 min pieszo).

Tramwaje

W pobliżu Ogrodu Botanicznego zatrzymuje się tramwaj na przystanku Zabrze Damrota, który znajduje się 13 minut pieszo od ogrodu.

Możliwości parkowania

Dla tych, którzy wybierają się samochodem, dostępne są bezpłatne parkingi: przy rondzie – zjeżdżając z niego w kierunku Gliwic oraz wzdłuż ul. Piłsudskiego, równolegle do ogrodzenia Ogrodu.

Co warto zobaczyć w Ogrodzie Botanicznym?

Ogród Botaniczny w Zabrzu oferuje wiele atrakcji. W części botanicznej dominuje regularność i geometryczne kształty w stylu francuskim. Natomiast część parkowa nawiązuje do ogrodów angielskich, gdzie dominuje swoboda i naturalny krajobraz. Dla najmłodszych dostępny jest naturalny plac zabaw z licznymi urządzeniami zabawowymi. Warto również odwiedzić „Ogród Pięciu Świec”, w którym rośnie wiele roślin z Dalekiego Wschodu, oraz Narodową Kolekcję Żurawek.

Podsumowanie i zachęta do odwiedzenia

Ogród Botaniczny w Zabrzu to miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Dzięki łatwemu dojazdowi zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, każdy może cieszyć się jego urokami. Zaplanuj wizytę i przekonaj się sam!

Visited 25 times, 1 visit(s) today
Zamknij