Napisane przez 3:36 pm Ważne w mieście

Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu: Uroczyste otwarcie na osiedlu Janek

Plac-wodny-otwarcie
Plac-wodny-otwarcie

źródło: UM Zabrze/ fot.-Pawel JaNic Janicki

Porywające otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu – Nowy raj dla najmłodszych!

02.06.2023 o godzinie 13:00, niezwykłe wydarzenie rozpoczęło nową erę rozrywki dla dzieci w Zabrzu. Uroczyste otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw na osiedlu Janek było jednym z najbardziej oczekiwanych momentów przez mieszkańców miasta. Od teraz, w ciepłe letnie dni, najmłodsi będą mieli okazję cieszyć się wspaniałymi atrakcjami, które oferuje ten nowoczesny obiekt.

Właścicielom buzi rozweseli fakt, że dzieci będą miały do dyspozycji aż 21 różnorodnych urządzeń, które zapewnią im mnóstwo frajdy i beztroski. Na miejscu nie zabrakło również niezbędnej infrastruktury, takiej jak wygodna przebieralnia i toalety, które z pewnością pomogą zapewnić komfort wszystkim odwiedzającym.

Otwarcie wodnego placu zabaw nie odbyło się bez odpowiedniej oprawy. Uroczystości zgromadziły liczne grono znakomitych gości, w tym prezydent Zabrza, Pani Małgorzata Mańka-Szulik, radnych z miasta oraz naczelników wydziałów Urzędu Miejskiego. Na wydarzenie zostali również zaproszeni przedstawiciele wykonawcy zadania, którzy włożyli dużo wysiłku w tworzenie tego niezwykłego miejsca. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli mediów, którzy z zaciekawieniem relacjonowali otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu.

– To warta 2,5 mln zł inwestycja, na którą skutecznie pozyskaliśmy 90 proc. dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dzięki temu dzieci i młodzież od dziś będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Całe wydarzenie było pełne radości i uśmiechów, a towarzysząca mu oprawa artystyczna dostarczyła jeszcze więcej emocji. Wspaniałe dzieci z Przedszkola nr 49 w Zabrzu przygotowały niezwykłe tańce oraz okolicznościowy wierszyk, który zachwycił publiczność. Ich występy z pewnością zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom tego niezapomnianego wydarzenia.

Warto podkreślić, że to dopiero początek wodnej rewolucji w Zabrzu. Otwarcie tego pierwszego placu zabaw jest tylko preludium do przyszłych projektów. Kolejny wodny plac zabaw ma zostać zbudowany w rewitalizowanym Parku Hutniczym, który znajduje się w samym centrum miasta. Miłośnicy przygód i dzieci w każdym wieku będą mieć możliwość korzystania z tego nowoczesnego miejsca, które zapewni niezapomniane chwile zabawy.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij