Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Zabrza w czasie wolnym od pracy złapał pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz odpowie za to przed sądem.

Około godziny 2 w nocy w niedzielę w Bytomiu policjant z Wydziału Karnego w Zabrzu, zwrócił uwagę na samochód, który wymusił mu pierwszeństwo. Oprócz problemu z przestrzegania przepisów ruchu drogowego, kierowca miał trudności z utrzymaniem się na swoim pasie.Funkcjonariusz policji zaniepokoił się, gdy zauważył, że kierowca prowadzi niespokojnie i podejrzewał, że może to być spowodowane stanem nietrzeźwości. Jadąc za pojazdem zauważył, że kierowca wjeżdżając na wiadukt dwukrotnie najechał na krawężnik, a następnie nagle zwolnił. Następnie odjechał i powoli opuszczając wiadukt. Gwałtownie skręcił w lewo na wysokości ul. Świętej Elżbiety i rozpoczął jazdę slalomem wzdłuż ulicy.
W pewnym momencie pijany kierowca zatrzymał się na drodze szutrowej, moment wykorzystał policjant z Zabrza podchodząc do samochodu.
Podejrzenia policjanta potwierdziły się, kierowca był nietrzeźwy. Świadczyło tym wyczuwalny silny zapach alkoholu. Wkrótce na miejscu pojawili się umundurowani funkcjonariusze, którzy sprawdzili trzeźwość mężczyzny – urządzenie wykazało 2,2 promila alkoholu.

Osobą kierującą pojazdem okazał się 47-latek bez uprawnień do kierowania. Kary za jazdę pod wpływem alkoholu mogą obejmować pozbawienie wolności do dwóch lat.

W ostatnim czasie często w wypadach samochodowych mają pijani kierowcy.
Policjanci namawiają wszystkich do zwracania uwagi na podejrzane zachowanie innych na drodze. Skupmy się na bezpieczeństwie własnym i innych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej