Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Zabrza w czasie wolnym od pracy złapał pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz odpowie za to przed sądem.

Około godziny 2 w nocy w niedzielę w Bytomiu policjant z Wydziału Karnego w Zabrzu, zwrócił uwagę na samochód, który wymusił mu pierwszeństwo. Oprócz problemu z przestrzegania przepisów ruchu drogowego, kierowca miał trudności z utrzymaniem się na swoim pasie.Funkcjonariusz policji zaniepokoił się, gdy zauważył, że kierowca prowadzi niespokojnie i podejrzewał, że może to być spowodowane stanem nietrzeźwości. Jadąc za pojazdem zauważył, że kierowca wjeżdżając na wiadukt dwukrotnie najechał na krawężnik, a następnie nagle zwolnił. Następnie odjechał i powoli opuszczając wiadukt. Gwałtownie skręcił w lewo na wysokości ul. Świętej Elżbiety i rozpoczął jazdę slalomem wzdłuż ulicy.
W pewnym momencie pijany kierowca zatrzymał się na drodze szutrowej, moment wykorzystał policjant z Zabrza podchodząc do samochodu.
Podejrzenia policjanta potwierdziły się, kierowca był nietrzeźwy. Świadczyło tym wyczuwalny silny zapach alkoholu. Wkrótce na miejscu pojawili się umundurowani funkcjonariusze, którzy sprawdzili trzeźwość mężczyzny – urządzenie wykazało 2,2 promila alkoholu.

Osobą kierującą pojazdem okazał się 47-latek bez uprawnień do kierowania. Kary za jazdę pod wpływem alkoholu mogą obejmować pozbawienie wolności do dwóch lat.

W ostatnim czasie często w wypadach samochodowych mają pijani kierowcy.
Policjanci namawiają wszystkich do zwracania uwagi na podejrzane zachowanie innych na drodze. Skupmy się na bezpieczeństwie własnym i innych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortum i Miasto Zabrze - przekazanie historycznego obiektu EC Zabrze_1

Fortum przekazuje Zabrzu industrialną katedrę – Elektrociepłownia

W poniedziałek, 5 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie Miastu historycznego budynku Elektrociepłowni Zabrze należącego dotychczas do Fortum. W dawnym budynku głównym dyrekcji Elektrociepłowni, nastąpiło symboliczne podpisanie aktu przekazania nieruchomości. Uroczystość zbiegła się w czasie ze 125 rocznicą powstania obiektu. W zakres przekazywanych nieruchomości wchodzi między innymi kilkanaście działek o łącznej powierzchni ponad 5 ha oraz 18 […]

czytaj więcej

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
ddd