Napisane przez 10:28 pm Ciekawostki

Roksa Zabrze – ROXA

Roksa.pl lub potocznie roxa to portal z ogłoszeniami towarzyskimi, który obecnie zawiesił działalność. Ogłoszenia miały charakter bardzo bezpośredni i sugerowały spotkania, które odbywały się za opłatą. Serwis po wielu latach funkcjonowania znalazł się pod lupą prokuratury. Zgodnie z polskim prawem taki charakter portalu ułatwiał czynności, które w świetle prawa nie są legalne.

Portal roksa działał również na rynku zabrzańskim co oznacza, że ogłaszały się tam osoby, głównie kobiety z Zabrza oferując różne usługi wraz z cennikiem za określoną jednostkę czasową.

Obecnie z sieci sukcesywnie znikają kolejne serwisy ogłoszeniowe tego typu, część wyłączyła możliwość sugerowania jakichkolwiek usług za pieniądze.

Czy serwis wznowi działalność? Można zakładać, że nie, prokuratura wzięła się za tego typu portale ogłoszeniowe i konsekwentnie eliminuje je z sieci. W świetle prawa portale wyświetlające ogłoszenia tego typu jak portal roxa narażają się na poważne konsekwencje karne. Właścicielom tego typu serwisom grozi nam pozbawienie wolności.

Visited 60 times, 1 visit(s) today
Zamknij