Napisane przez 11:26 pm Koncerty

Tribute to Pavarotti Show Zabrze – Koncert 2023 – Bilety

Tribute to Pavarotti Show Zabrze - Koncert 2023 - Bilety

Tribute to Pavarotti Show Zabrze - Koncert 2023 - Bilety

Kiedy: 4 czerwca 2023 o godz. 20:30

Zabrze – woj. Śląskie Multikino, Gdańska 18

Bilety: Kup na KupBilecik.pl

Wspaniały tenor Luciano Pavarotti, zwracając się do krytyków zarzucających mu wykonywanie populizmu w muzyce pop, oświadczył: „Niektórzy uważają, że słowo „pop” stanowi obraźliwe określenie „nieistotnego” – takiego podejścia nie zgadzam się. Również nie zgadzam się z podejściem, które sugeruje, że klasyka oznacza „nudne”. Istnieje tylko zła i dobra muzyka”.

Te słowa i postawa wybitnego artysty, który w ramach projektu „Pavarotti & Friends” udowodnił, że można doskonale łączyć muzykę operową i popową, były dla nas inspiracją przy tworzeniu programu koncertu „Tribute to Luciano Pavarotti”. W rezultacie powstał niezwykły i innowacyjny koncert, który burzy stereotypy dotyczące muzyki klasycznej, operowej oraz popularno-rozrywkowej.

Podczas koncertu w Zabrzu, obok najbardziej znanych operowych hitów, które Pavarotti wykonywał m.in. z Domingo i Carrerasem („Libiamo ne’ lieti calici”, „La donna mobile”, „O sole mio”), usłyszymy również utwory z gatunku muzyki popowej i rockowej, przedstawione w oryginalnej, operowej formie. Brzmienie popowe zostanie połączone z klasycznym i dostojnym brzmieniem Prestige Chamber Orchestra (instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte, sekcja rytmiczna). W trakcie koncertu zaprezentujemy również autorskie kompozycje Andrea Bocelliego, współczesnego mistrza łączenia muzyki pop i operowej.

W koncercie wystąpi włoski tenor Emanuele Servidio, który swoim potężnym, dramatycznym głosem i posturą przypomina mistrza Pavarottiego i jest uwielbiany przez publiczność. Zdobywca wielu międzynarodowych konkursów operowych. Występował na deskach teatrów i festiwali operowych we Włoszech, Szwajcarii, Brazylii, Chinach, Gwatemali i na Ukrainie, prezentując takie role operowe jak Don Carlo, Don Alvaro, Canio, Pinkerton, Radames, Rodolfo, Książę Mantui, Makduf, Mario Cavaradossi. U boku Emanuela na scenie pojawi się włoska gwiazda pop Mary Montesano (występująca m.in. z Erosem Ramazzoti, Zucchero, Battiato) oraz polscy wokaliści popowi, laureaci programów takich jak Voice of Poland i Mam talent.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij