Napisane przez 11:22 pm Ważne w mieście

45-latek podejrzany o maltretowanie matki i brata: grozi mu do 5 lat więzienia

gliwice przemoc

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności może czekać 50-letniego mężczyznę, podejrzewanego o stosowanie psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją 74-letnią matką oraz bratem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z trzeciego komisariatu. Na podstawie wniosku śledczych, Sąd Rejonowy w Zabrzu nałożył na niego środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania.

Przez ponad dwa lata trwał koszmar w jednym z mieszkań w dzielnicy Zaborze, gdzie 74-letnia kobieta mieszkała ze swoimi dwoma synami. Młodszy z nich, 45-letni mężczyzna, nie utrzymywał zatrudnienia i nadużywał alkoholu, który sprawiał, że stawał się agresywny. Obrażał swoją matkę i podczas alkoholowych awantur dopuszczał się przemocowych czynów. W czasie pijackich ekscesów 45-latek kierował swoją agresję również w stronę swojego 50-letniego brata, który został oblany gorącym olejem podczas jednej z awantur. Wszystko to działo się za zamkniętymi drzwiami mieszkania, a ofiary ze względu na swój wiek nie były w stanie samodzielnie poradzić sobie z sytuacją. W ostatnim tygodniu, informacja o tragicznych wydarzeniach dotarła do policjantów z zabrzańskiej jednostki. Funkcjonariusze zbadali sprawę i zgromadzili dowody, które pozwoliły na postawienie 45-latkowi zarzutów.

Mężczyzna został przekazany prokuratorowi, który przedstawił mu zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką oraz fizycznego znęcania się nad bratem. Sąd zadecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Przypominamy, iż zgodnie z kodeksem karnym, znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad bliską osobą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij