Napisane przez 6:02 pm Ciekawostki

Do czego służą pojemniki Dewara? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Z wyjątkowych właściwości ciekłego azotu korzysta coraz więcej branż. Potencjał tej substancji odkryła medycyna, kosmetologia, a nawet gastronomia. Niezależnie od tego, w którym z wymienionych sektorów działasz, chcąc korzystać z ciekłego azotu, musisz wyposażyć się w specjalne pojemniki Dewara. Czym się wyróżniają i jak wybrać odpowiedni? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Czym są i do czego służą pojemniki Dewara?

Naczynia Dewara to specjalne zbiorniki przypominające termos. Są zbudowane z podwójnych ścianek wypełnionych próżnią techniczną. Konstrukcja łączy się w górnej części pojemnika i jest zamknięta szczelnym korkiem. Naczynie wyróżnia się ograniczoną przewodnością ciepła. Dzięki temu zapewnia doskonałe warunki do magazynowania ciekłego azotu.

Pojemniki Dewara służą do przechowywania i transportowania azotu w skroplonej formie. Wyróżnić można dwa typy naczyń:

dewary transportowe – można w nich zarówno transportować, jak i przechowywać ciekły azot,

dewary biologiczne – służą do bankowania zamrożonego materiału biologicznego. Są wyposażone w specjalne zasobniki, czyli kanistry.

Jak wybrać pojemniki Dewara?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naczynia transportowego, czy biologicznego, wybierając pojemniki Dewara, musisz zdecydować, jaka pojemność naczynia będzie dla Ciebie odpowiednia. To właśnie ten parametr decyduje o tym, ile ciekłego azotu zmieści się w zbiorniku. Musisz więc dopasować go do swoich potrzeb. Kwestia pojemności jest też szczególnie istotna z uwagi na to, że określa, jak długo można przechowywać skroplony azot w dewarze. Im większe pojemniki, tym ciekły azot może być magazynowany dłużej. Największe naczynia umożliwiają przetrzymywanie tego związku nawet do 250 dni bez utraty jego właściwości!

O czym musisz pamiętać, wybierając naczynia Dewara?

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić pojemniki Dewara? Okazuje się, że wysokiej jakości naczynia można bez problemu nabyć w internecie. U jednego z polecanych dystrybutorów – w e-sklepie: https://www.cryogenshop.pl/ – znajdziesz bogatą ofertę zarówno transportowych, jak i biologicznych zbiorników kriogenicznych. Są absolutnie bezpieczne w użytkowaniu – mają niezbędne atesty i certyfikaty CE i ISO, które potwierdzają ich zgodność z obowiązującymi normami. Co więcej, oferowane tam pojemniki Dewara zostały objęte dwuletnią gwarancją na izolację. Wybierając zbiornik na ciekły azot, z pewnością nie warto sugerować się ceną. Pamiętaj, że najwyższa jakość to gwarancja bezpiecznej pracy z tą substancją.

Visited 41 times, 1 visit(s) today
Zamknij