Napisane przez 4:49 pm Ciekawostki

Góry dla każdego – jakie hotele wybrać na wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi?

Każda pora roku jest dobra na urlop w górach? Zdecydowanie tak! Zimą można szusować na nartach lub snowboardzie, a wiosną, latem i jesienią wędrować po szlakach lub cieszyć się przyrodą w dolinach. Góry są naprawdę dla każdego – niezależnie od wieku czy kondycji. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie wypoczywać. Jak znaleźć hotel idealny? Podpowiadamy.

Hotel z panoramą gór za oknem

Jakie miejsce na noclegi wybrać na czas wypoczynku w górach z rodziną i przyjaciółmi? Oczywiście hotel z widokiem i to nie byle jakim, a na majestatyczną panoramę tatrzańskich szczytów. W centrum Zakopanego większość obiektów oferuje widok wyłącznie na sąsiednie budynki, dlatego przed rezerwacją sprawdź zdjęcia w galerii na stronach internetowych hoteli. Idealnie, jeśli większość pokojów, hotelowa restauracja czy też strefa SPA oferują widok na góry. W każdej chwili możesz wtedy wyjrzeć za okno i cieszyć się relaksującymi właściwościami naturalnej zieleni.

Relaks na basenach i w SPA przez cały dzień

Wyjazd z przyjaciółmi i dziećmi w góry warto urozmaicić pobytem na basenach. Zamiast jeździć do osobnego obiektu, wybierz hotel z widokiem, ale też z własną strefą basenową. W takim miejscu skorzystasz z kąpieli przez dłuższy czas i w lepszej cenie – przeważnie wejście na baseny opłacone jest w kosztach zakwaterowania. Zwróć uwagę na wielkość basenów w hotelu i pozostałe „wodne” atrakcje, np. zewnętrzny basen z widokiem na góry, zjeżdżalnie, sauny czy wanny jacuzzi. Wypoczynek w górach w takim miejscu będzie niezwykle wygodny – wystarczy w szlafroku przejść z pokoju na basen.

Atrakcje dla dzieci w hotelu i okolicy

Krótki weekendowy wypad z przyjaciółmi czy wakacyjny urlop z dziećmi? Nieważne, na jak długo wybierasz się w góry – warto zaplanować nie tylko czas w hotelu. Dzieci docenią z pewnością wypoczynek w górach urozmaicony o wizytę w tematycznych parkach rozrywki, parkach linowych, papugarniach czy muzeach z interaktywnymi wystawami i warsztatami dla najmłodszych. Co robić w razie niepogody? Dobrym wyborem jest hotel z widokiem oraz strefami zabaw czy animacjami dla dzieci. Warto wybrać taki obiekt, w którym strefa dziecięca jest zaplanowana z pomysłem, czysta i bezpieczna dla Twoich podopiecznych.

Stoki i szlaki na wyciągnięcie ręki

Wybierasz się na urlop z rodziną lub przyjaciółmi? Lubicie aktywnie spędzać czas? Najlepszym wyborem podczas wypoczynku w górach będzie nie tylko hotel z widokiem, ale także obiekt blisko szlaków i stoków. W sezonie od wiosny do jesieni to idealny wybór dla miłośników pieszych wycieczek. Hotel położony niedaleko od centrum miasta, ale w bezpośrednim sąsiedztwie lasów czy parku narodowego pozwala szybko dotrzeć nie tylko na wysokogórskie trasy, ale też do malowniczych dolin. Te drugie to szczególnie ciekawe miejsca dla rodziców małych dzieci czy opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W okolicy Zakopanego znajdą oni wiele szlaków turystycznych odpowiednich dla wózków.

Planujesz wypoczynek w górach w gronie najbliższych lub przyjaciół? Postaw na hotel z widokiem i udogodnieniami, dzięki którym z urlopu wyciśniecie tyle, ile tylko się da.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Zamknij