Napisane przez 10:55 am Ciekawostki

Ile kosztuje czyszczenie tapicerki meblowej w różnych miastach województwa śląskiego?

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc fachowców przy wykonywaniu różnych prac domowych. Dzięki temu, że firma sprzątająca przejmuje większość obowiązków, natomiast właściciel mieszkania zyskuje czas i pewność, że wnętrza są sterylnie czyste i estetyczne. Pozostaje jednak pytanie, z jakim kosztem trzeba liczyć się przy zleceniu czyszczenia tapicerki meblowej zewnętrznej firmie? W niniejszym artykule postaramy się na to pytanie odpowiedzieć, biorąc pod uwagę wybrane miasta województwa śląskiego.

Czyszczenie tapicerki meblowej w dużych miastach

Są takie sytuacje, w których cena usług nie gra żadnej roli. Dobrym przykładem jest sytuacja, kiedy w domu planowane jest wielkie przyjęcie, a narożnik czy krzesła w jadalni nie prezentują się najlepiej. Plamy z czekolady, tłuszczu, czy szarawy nalot sprawia, że całe wnętrze traci na znaczeniu. Jeśli w ferworze innych zajęć brakuje czasu na szorowanie narożnika, to zwyczajnie pozostaje już tylko „koło ratunkowe” w postaci kontaktu z firmą czyszczącą.

Z takich usług warto jednak korzystać nie tylko w nagłych sytuacjach, ale regularnie, minimum dwa razy w roku. To sprawi, że meble będą zawsze nienagannie czyste, a żadne wydarzenie nie zaskoczy właścicieli.

A z jakim kosztem usługi trzeba liczyć się? Przykładowo cena za czyszczenie tapicerki meblowej w Katowicach, Sosnowcu i Gliwicach uzależniona jest od wielu czynników. Pierwszym kryterium jest wielkość mebla. Za mniejsze kanapy (dwuosobowe) trzeba zapłacić około 200 złotych. 50 złotych trzeba dopłacić w przypadku kanapy trzyosobowej i potem wraz z wielkością mebla, rośnie również cena. Do tego trzeba pamiętać, że zagłówki i poduszki wyceniane są osobno, dlatego przy kontakcie z firmą warto szczegółowo opisać wygląd mebla i podać jego wymiary. Najdrożej będzie przy narożnikach w kształcie litery U, za których czyszczenie firmy czyszczące życzą sobie zapłaty od 400 złotych w górę.

Czyszczenie tapicerki meblowej w mniejszych miejscowościach

Firmy czyszczące, które działają na terenie mniejszych miejscowości niż Katowice, np. Tychy czy Żywiec, także mają do zaoferowania wiele ciekawych rozwiązań, a dzięki temu, że specjaliści działają na miejscu, nie trzeba dopłacać do ich dojazdu. Ile zatem kosztuje czyszczenie tapicerki meblowej w Tychach i Żywcu?

W obu przypadkach można znaleźć firmy, które wykonają czyszczenie sofy czy wersalki w cenie między 200 a 250 złotych. Tańsze są usługi związane z czyszczeniem mebli o mniejszej powierzchni. Do 150 złotych kosztuje czyszczenie fotela w całości tapicerowanego i do 100 złotych trzeba zapłacić za czyszczenie fotela z drewnianymi podłokietnikami.

Firmy, które wykonują czyszczenie tapicerki meblowej w Żywcu i innych mniejszych miejscowościach, oferują podobnie jak firmy działające w większych miastach, także czyszczenie krzeseł, stolików czy puf. W tym zakresie ceny kształtują się od 30 do 100 złotych, w zależności od rodzaju mebla.

Najdrożej jest więc w przypadku wielkogabarytowych mebli. Duży pięcioosobowy narożnik można wyprać w cenie 350 złotych, natomiast narożniki w kształcie litery U, podobnie jak w Katowicach wyczyszczone zostaną w cenie od 400 złotych w wzwyż.

Czyszczenie tapicerki meblowej w miejscowościach turystycznych

Analizując ceny za czyszczenie tapicerki meblowej miejscowościach turystycznych, np. w Ustroniu czy Szczyrku, trzeba pamiętać również o dodatkowych kosztach, jak na przykład dojazd do klienta. Wiele firm przy określaniu kwoty usługi, nie dolicza dodatkowych kosztów za dojazd jeśli usługa wyniesie więcej niż 300 złotych. Warto jednak o to dopytać przy zamawianiu usługi, bo w przypadku czyszczenia fotela biurowego, gdzie usługa wynosi maksymalnie 50 złotych, nie tylko zostaną doliczone koszty dojazdu, ale nie zostanie przekroczona także kwota minimalna, którą większość firm prezentuje na swoich stronach.

Firmy, które oferują czyszczenie tapicerki meblowej w Ustroniu lub w Szczyrku najczęściej też zapewniają inne usługi, takie jak: pranie dywanów i wykładzin dywanowych, pranie materacy w pokojach hotelowych, czasem nawet mycie okien i ogrodzeń. Koszty czyszczenia tapicerki meblowej narożników, kanap i sof są jednak zbliżone lub wyższe niż w dużych miastach.

Podsumowanie

Koszt usługi czyszczenia tapicerki meblowej jest dość zbliżony do siebie. Usługi w dużych miastach i miejscowościach turystycznych potrafią kosztować znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach.

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij