Napisane przez 8:16 pm Ciekawostki

Jak wybrać wygodny fotel biurowy? Praktyczne porady

Praca w trybie siedzącym jest coraz popularniejsza. Jeśli spędzasz 8 lub więcej godzin przy biurku, powinieneś powinieneś zadbać o swój komfort w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. W końcu złe siedzenie ma niekorzystny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu. Kluczem do dobrego samopoczucia jest wygodny fotel biurowy, najlepiej – dopasowany do Twoich potrzeb. Jak go wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne!

Jaki fotel biurowy wybrać? Na te kwestie zwróć uwagę!

Wybór odpowiedniego fotela do pracy jest nie lada wyzwaniem. Szeroka oferta asortymentowa tego typu mebli zdecydowanie nie ułatwia podjęcia najlepszej decyzji. My jednak zebraliśmy kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas tego zakupu.

Wysokość fotela

Wysokość fotela to jedna z bardziej istotnych kwestii. Jeżeli mają korzystać z niego osoby o różnym wzroście, dobrym wyborem będzie model regulowany. Dzięki temu zarówno wyższe, jak i niższe osoby będą mogły ustawić go na dogodnej dla siebie pozycji. Odpowiednio dopasowany fotel pozwala na zgięcie kolan pod kątem 90 stopni i ustawienie ich na podłodze. Zbyt niskie oraz zbyt wysokie krzesło nie pozwala na właściwe rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa, a to może skutkować dolegliwościami bólowymi.

Oparcie

Oparcie w fotelu biurowym powinno mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa. Dobrze, gdy będzie wyposażone w ruchome podparcie lędźwiowe, które można dopasować do wzrostu użytkownika. Odpowiednim wyjściem będzie fotel biurowy z odchylanym oparciem, które pozwoli dodatkowo odciążyć plecy w trakcie przerwy.

Podłokietniki

Czy są one niezbędnym elementem występującym w fotelu biurowym? Nie, jednak warto zdecydować się na model, który będzie w nie wyposażony. W końcu to właśnie one wspierają ręce podczas wykonywania Twojej pracy.

Siedzisko

Jakie powinno być siedzisko w fotelu do pracy biurowej? Miękkie, lecz niezbyt głębokie. Zbyt płytkie oraz zbyt głębokie powoduje, że siedzenie na krześle zwiększa poziom zmęczenia użytkownika. Warto mieć jednak na uwadze, że siedzisko jest elementem, który nie zaburza ergonomii pracy. Dobrze jednak wybrać takie, w którym będziesz czuł się komfortowo.

Gdzie kupić fotel do pracy przy komputerze?

Już wiesz, co powinno charakteryzować odpowiednio dobrany fotel do pracy przy komputerze. Gdzie jednak znaleźć model, który spełni Twoje oczekiwania? Miejscem wartym polecenia jest sklep internetowy Nowe Meble. W jego kategorii https://www.nowe-meble.pl/pl/c/fotele-krzesła-biurowe/33 dostępne są różnego rodzaju krzesła i fotele, które idealnie spiszą się w Twoim biurze. Zapoznaj się z proponowaną ofertą i miej pewność udanych zakupów.

Visited 50 times, 1 visit(s) today
Zamknij