Jechała hulajnodze elektrycznej pod prąd na DTŚ w Gliwicach [wideo]

Jechała hulajnodze elektrycznej pod prąd na DTŚ w Gliwicach [wideo]

W niedzielę wieczorem na odcinku Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach doszło do niecodziennego zdarzenia, które zelektryzowało czujnych kierowców. Na skutek ich doniesień, policjanci zostali wezwani do akcji i musieli zareagować bardzo szybko, aby zapobiec tragedii.

Około godziny 21:30 policjanci otrzymali sygnały od kierowców, że na DTŚ porusza się hulajnogą elektryczną kobieta pod prąd. Natychmiastowo wezwano patrole radiowozów w celu zlokalizowania i zatrzymania nietypowej użytkowniczki drogi. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ kierująca nie reagowała na polecenia zatrzymania, co zwiększało ryzyko wypadku drogowego.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zablokowali pas ruchu, po którym poruszała się kobieta. W ten sposób uniemożliwili dalszą jazdę i przeprowadzili próbę zatrzymania hulajnogi. Niestety, kierująca zignorowała polecenia mundurowych i zdecydowała się na ucieczkę pieszo w stronę pasów szybkiego ruchu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ kierująca stanowiła zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo, policjanci podjęli decyzję o siłowym zatrzymaniu kobiety. Dzięki temu nie doszło do tragedii drogowej. Badania wykazały, że kierująca była trzeźwa, a jej celem było dotarcie do Bytomia, jednak złamała wiele przepisów ruchu drogowego. Teraz policjanci będą wyjaśniać tę sprawę i wyciągnąć konsekwencje.

Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest, aby uczestnicy ruchu drogowego byli zawsze czujni i reagowali na nietypowe sytuacje na drodze. Nawet na odcinku szybkiego ruchu może pojawić się ktoś, kto nie powinien tam być, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Właśnie dzięki czujności kierowców, policjanci byli w stanie szybko zareagować i zapobiec tragedii na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ruda śląska oszustka metoda na policjanta

Ruda Śląska: Mundurowi zatrzymują kobietę za oszustwo „na policjanta”

Zatrzymanie 51-letniej kobiety przez mundurowych z Rudy Śląskiej to efekt śledztwa w sprawie oszustw, których dopuściła się na szkodę seniorów z Rudy Śląskiej. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta działając wraz z grupą przestępczą, podszywała się najpierw pod pracownika administracji, by zebrać oszczędności od starszej mieszkanki Rudy, a następnie pod policjanta, w celu wyłudzenia pieniędzy […]

czytaj więcej
policja mikołów

Mikołów: Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na Białorusinie

Mikołowscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania dwóch podejrzanych o brutalny rozbój na obywatelu Białorusi. Sprawa ta wstrząsnęła mieszkańcami Mikołowa, gdyż przestępstwo to zostało popełnione w celu okradzenia mężczyzny, który przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Według ustaleń policji, 29-letni Białorusin przyjechał do kraju, by znaleźć stałe zatrudnienie. W tym […]

czytaj więcej

Policja zapewnia bezpieczeństwo podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

W dniach 24-26 kwietnia w Katowicach odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń na Śląsku, czyli XV Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie to przyciągnie blisko 10 tysięcy gości z Polski, Europy oraz innych części świata. Tematy poruszane podczas trzydniowych debat i spotkań będą skupiać się na kluczowych kwestiach dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Zważywszy na ważność […]

czytaj więcej