Kibice GKS wywiesili transparent, zapłaci zabrzański podatnik

Górnik Zabrze został ukarany grzywną w wysokości 20 000 zł za transparent „Szczerboffski” na zabrzańskim stadionie  i odpalanie rac przez kibiców GKS. Rzecznik Górnika wyjaśnił, że kara zostanie spłacona z wpływów medialnych, a nie np. poprzez zwrócenie się do Torcidy o pokrycie grzywny.

Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu Górnika Zabrze za niedopuszczalne i niewłaściwe zachowanie swoich kibiców w meczu z Widzewem Łódź pod koniec października. Kibice GKS-u Katowice wywiesili transparent w sekcji, którą zajmowała Torcida, czyli najbardziej zagorzali kibice KSG. Był na nim wypisany napis „Szczerboffski”.

Od wielu miesięcy między prezesem GKS Katowice Markiem Szczerbowskim a katowickimi szalikowcami panuje spore napięcie. W dzielnicy, w której mieszka, widziano naklejki z jego przekreślonym wizerunkiem, uszkodzono jego samochód i padły złośliwe groźby.

Grupy kibicowskie zdecydowały się na bojkot meczów w proteście przeciwko prezesowi i zarządowi za postrzeganą przez nich niekompetencję i brak postępów w posuwaniu klubu do przodu. Grupy kibicowskie zdecydowały się na bojkot meczów w proteście przeciwko prezesowi i zarządowi za postrzeganą przez nich niekompetencję i brak postępów w posuwaniu klubu do przodu.

Zabrzańscy podatnicy muszą teraz ponieść ciężar płacenia ten grzywny, ponieważ Górnik jest utrzymywany z budżetu miasta.

źródło: katowice24.info, wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cop zabrze

Wspólna pomoc dla obywateli Ukrainy: Działanie Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu

Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie, COP w Zabrzu jest miejscem, gdzie przekazywane są dary rzeczowe i pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno od osób prywatnych, jak i stowarzyszeń, a także z zagranicy od naszych przyjaciół z miast partnerskich. Potrzeb jest nadal dużo, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu zaprasza do współpracy, zarówno wolontariuszy, jak i tych, […]

czytaj więcej

Akcja policji i KAS: Zabezpieczono nielegalne automaty hazardowe w Zabrzu

Policjanci z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą w Zabrzu i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta. Właściciele tych automatów mogą zostać ukarani karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o nielegalnych automatach do […]

czytaj więcej

40-latek aresztowany za zgwałcenie i rozbój 17-latki

Zabrzański sąd zgodził się na wniosek śledczych i we wtorek zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego 40-latka. Podejrzany jest on o zgwałcenie i rozbój na 17-latce i grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może być zwiększona ze względu na jego recydywę. W nocy 24 stycznia w Zabrzu doszło do poważnego przestępstwa seksualnego. 40-letni mężczyzna […]

czytaj więcej