Napisane przez 9:38 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Kibice GKS wywiesili transparent, zapłaci zabrzański podatnik

Górnik Zabrze został ukarany grzywną w wysokości 20 000 zł za transparent „Szczerboffski” na zabrzańskim stadionie  i odpalanie rac przez kibiców GKS. Rzecznik Górnika wyjaśnił, że kara zostanie spłacona z wpływów medialnych, a nie np. poprzez zwrócenie się do Torcidy o pokrycie grzywny.

Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu Górnika Zabrze za niedopuszczalne i niewłaściwe zachowanie swoich kibiców w meczu z Widzewem Łódź pod koniec października. Kibice GKS-u Katowice wywiesili transparent w sekcji, którą zajmowała Torcida, czyli najbardziej zagorzali kibice KSG. Był na nim wypisany napis „Szczerboffski”.

Od wielu miesięcy między prezesem GKS Katowice Markiem Szczerbowskim a katowickimi szalikowcami panuje spore napięcie. W dzielnicy, w której mieszka, widziano naklejki z jego przekreślonym wizerunkiem, uszkodzono jego samochód i padły złośliwe groźby.

Grupy kibicowskie zdecydowały się na bojkot meczów w proteście przeciwko prezesowi i zarządowi za postrzeganą przez nich niekompetencję i brak postępów w posuwaniu klubu do przodu. Grupy kibicowskie zdecydowały się na bojkot meczów w proteście przeciwko prezesowi i zarządowi za postrzeganą przez nich niekompetencję i brak postępów w posuwaniu klubu do przodu.

Zabrzańscy podatnicy muszą teraz ponieść ciężar płacenia ten grzywny, ponieważ Górnik jest utrzymywany z budżetu miasta.

źródło: katowice24.info, wyborcza.pl

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij