Koncert Lady Pank Zabrze 2023 MTV Unplugged

Legendarny polski zespół LADY PANK kontynuuje swój sukces, rozpoczynając trasę koncertową MTV Unplugged w dwóch częściach – wiosennej i jesiennej. Trasa zapewni widzom niesamowite występy w całym kraju! Wyjątkowy pokaz akustycznych wersji Waszych ulubionych przebojów już w 2023 roku, także w Zabrzu!

Przez ostatnie 16 lat MTV zapraszało 12 różnych artystów, w tym Lady Pank, do tworzenia własnych wersji niektórych z ich najpopularniejszych piosenek.25 listopada 2022 roku zespół wydał album z hitami w wersjach akustycznych. I żeby to uczcić, organizują wyjątkowy cykl koncertów z cyklu „MTV Unplugged”, który rozpocznie się wiosną 2023 roku.

Termin koncertu Lady Pank MTV Unplugged w Zabrzu:
piątek, 10 marca 2023, godz. 20:00

Miejsce koncertu Lady Pank MTV Unplugged w Zabrzu:
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu ul. Gen. de Gaulle’a 17

Lady Pank to popularny polski zespół rockowy, założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Jej pierwszym przebojem była „Mała Lady Punk”.

Lady Pank zwrócił na siebie uwagę w Stanach Zjednoczonych w 1985 roku, kiedy to MTV umieściło w ramówce teledysk do singla zespołu „Mniej niż zero”. Tytuł został nieco zmieniony na potrzeby wydania anglojęzycznego.

Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz są z grupą od początku i utrzymują specyficzne i rozpoznawalne brzmienie kwintetu. Większość głównych wokali wykonuje Panasewicz, a sporadycznie Borysewicz.

Obecny skład zespołu to:

Jan Borysewicz – gitara solowa/wokal
Janusz Panasewicz – wokal
Kuba Jabłoński – perkusja
Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa
Michał Sitarski – gitara

Najpopularniejsze piosenki zespołu to: „Tańcz, głupia, tańcz”, „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zamki na piasku”, „Zostawcie Titanica”, „Zawsze tam, gdzie Ty”.

źródło: DMiT Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Świętego Patryka w Kopalni Guido

Już 17 marca, o godzinie 19:00, podziemia Kopalni Guido zazielenią się za sprawą celtyckiej muzyki, podczas corocznych obchodów Dnia Świętego Patryka, które odbywają się 320 metrów pod ziemią. W tym roku na scenie pojawi się zespół Shannon, którego miłośnicy irlandzkich dźwięków doskonale znają. Shannon to grupa, która zaczynała jako amatorski zespół, ale z czasem stała […]

czytaj więcej
XVI edycja Metropolitalnego Święta Rodziny Zabrze

Metropolitalne Święto Rodziny Zabrze – 16 edycja

Województwo śląskie szykuje się do 16. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny (MŚR), które rozpocznie się 20 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Idea tego wydarzenia narodziła się w 2007 roku podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu, gdzie przy grobie św. Jana Pawła II zrodził się pomysł uczczenia patrona rodziny. Dlatego też od samego […]

czytaj więcej

Muzyka dla pokoju: Koncert „Psalmy miłości i nadziei” w DMiT Zabrze

24 lutego, w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się niezwykły koncert z pokojowym przesłaniem. Koncert zatytułowany „Psalmy miłości i nadziei” został stworzony przez Michała Jurkiewicza, a słowa napisał Jerzy Łysiński. Wystąpią: Janusz Radek, Basia Giewont, Iza Szafrańska, oraz Michał Grobelny, wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej […]

czytaj więcej