Nieruchomości – jaką strategię inwestowania wybrać?

Inwestowanie w nieruchomości może przyjąć różne formy, dzięki czemu inwestor może wybrać strategie odpowiadającą jego potrzebom, możliwościom finansowym, czy akceptowanemu poziomowi ryzyka. Czym charakteryzują się poszczególne strategie? Odpowiadamy.

Chcąc inwestować w nieruchomości można robić to na różne sposoby. Każda z wymienionych niżej strategii może być bowiem opłacalna, a ich zalety zostały szczegółowo omówione w artykule dostępnym pod linkiem: https://listaprzetargow.pl/blog/inwestowanie-w-nieruchomosci-najbardziej-popularne-strategie/.

Wynajem długoterminowy

Jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania w nieruchomości jest wynajem posiadanego mieszkania lub domu na długi okres. Przynosi to stały i niemal pasywny dochód, jednak warto mieć świadomość, że nie będzie to możliwie najwyższa stopa zwrotu, którą można uzyskać na danej nieruchomości.

Wynajem krótkoterminowy

Chcąc uzyskać wyższą stopę zwrotu niż w przypadku wynajmu długoterminowego można zdecydować się na wynajem mieszkania lub domu na doby. Wymaga to oczywiście większego zaangażowania ze strony właściciela, jednak rekompensują to wyższe o nawet kilkadziesiąt procent zyski. Istotne w tym przypadku jest to, że wynajem krótkoterminowy najlepiej sprawdza się w miejscowościach turystycznych, a najwięcej zarabiają właściciele nieruchomości położonych w najlepszych lokalizacjach.

Podnajem

Chcąc zarabiać na wynajmie nieruchomości wbrew pozorom nie trzeba być ich właścicielem. Umożliwia to bowiem podnajem, czyli rozwiązanie polegające na podnajmowaniu osobom trzecim wynajmowanej długoterminowo nieruchomości. Wymagana jest w tym przypadku oczywiście zgoda jej faktycznego właściciela.

Flipowanie

Zarabiać na nieruchomościach można nie tylko dzięki ich wynajmowaniu osobom trzecim, ale również poprzez flipowanie. Polega to na zakupie mieszkań do remontu, a następnie ich odświeżeniu i jak najszybszej sprzedaży z zyskiem. Liczą się w tym przypadku oczywiście umiejętności wyszukiwania okazji oraz odpowiedniego przygotowania mieszkania do sprzedaży.

Przerabianie na pokoje

Chcąc zwiększyć zysk z najmu krótko- lub długoterminowego można przerobić nieruchomość na pokoje. Inwestowanie polega wówczas na nabyciu lokalu o jak największym metrażu, a następnie wynajmowaniu poszczególnych pokoi lub przerobieniu go na kilka niezależnych apartamentów.

Inwestowanie w nieruchomości gruntowe

Szukając długoterminowej formy inwestowania w nieruchomości można zdecydować się na zakup działki. Nie wymaga ona bowiem żadnej obsługi, a nieruchomość sprzedana po latach może być warta zdecydowanie więcej (np. ze względu na przekształcenie i podział na działki budowlane).

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Kolejną formą inwestowania w nieruchomości może być zakup nieruchomości komercyjnej. Wynajem lokali dla firm pozwala bowiem uzyskać zdecydowanie wyższą stopę zwrotu niż w przypadku mieszkań, a same firmy z reguły decydują się na najem długoterminowy. Istotne jest także to, że tego typu transakcje są dużo bezpieczniejsze niż najem prywatny i wymagają mniejszego zaangażowania ze strony właściciela lokalu w trakcie trwania umowy najmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaje druku – jaką technikę wybrać

Druk jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Od druku książek i gazet po plakaty i ulotki, druk jest wszechobecny. Jednak istnieje wiele różnych technik druku, które można zastosować w zależności od potrzeb i oczekiwań. Wybór odpowiedniej techniki druku może mieć znaczący wpływ na jakość i trwałość wydrukowanych materiałów. W tym artykule przedstawimy różne rodzaje druku […]

czytaj więcej

Wózki magazynowe – rodzaje i zastosowania

Wózki transportowe odgrywają ważną rolę w magazynach, centrach logistycznych i zakładach produkcyjnych. Są wykorzystywane m.in. do przewożenia materiałów i towarów spakowanych na paletach. W skład oferty EMPORO wchodzi wiele różnych wózków magazynowych, które spełnią oczekiwania klientów z rozmaitych branż. Rodzaje wózków magazynowych By wybrać odpowiedni wózek transportowy magazynowy, należy określić swoje potrzeby i oczekiwania oraz […]

czytaj więcej
Laureat Nagrody Nobla prof. Brian Kobilka

Laureat Nagrody Nobla prof. Brian Kobilka. Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Śląskiej

30 maja br. Politechnika Śląska włączyła w poczet Doktorów Honorowych jedną z najwybitniejszych postaci współczesnej medycyny, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii – prof. Briana Kobilkę. Uroczystość odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym uczelni w Gliwicach. Profesor Brian Kobilka będzie 54. Doktorem Honoris Causa Politechniki Śląskiej i jednocześnie pierwszym, który jest laureatem Nagrody Nobla. Naukowiec otrzymał […]

czytaj więcej