Napisane przez 9:40 pm Ciekawostki

Nieruchomości – jaką strategię inwestowania wybrać?

Inwestowanie w nieruchomości może przyjąć różne formy, dzięki czemu inwestor może wybrać strategie odpowiadającą jego potrzebom, możliwościom finansowym, czy akceptowanemu poziomowi ryzyka. Czym charakteryzują się poszczególne strategie? Odpowiadamy.

Chcąc inwestować w nieruchomości można robić to na różne sposoby. Każda z wymienionych niżej strategii może być bowiem opłacalna, a ich zalety zostały szczegółowo omówione w artykule dostępnym pod linkiem: https://listaprzetargow.pl/blog/inwestowanie-w-nieruchomosci-najbardziej-popularne-strategie/.

Wynajem długoterminowy

Jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania w nieruchomości jest wynajem posiadanego mieszkania lub domu na długi okres. Przynosi to stały i niemal pasywny dochód, jednak warto mieć świadomość, że nie będzie to możliwie najwyższa stopa zwrotu, którą można uzyskać na danej nieruchomości.

Wynajem krótkoterminowy

Chcąc uzyskać wyższą stopę zwrotu niż w przypadku wynajmu długoterminowego można zdecydować się na wynajem mieszkania lub domu na doby. Wymaga to oczywiście większego zaangażowania ze strony właściciela, jednak rekompensują to wyższe o nawet kilkadziesiąt procent zyski. Istotne w tym przypadku jest to, że wynajem krótkoterminowy najlepiej sprawdza się w miejscowościach turystycznych, a najwięcej zarabiają właściciele nieruchomości położonych w najlepszych lokalizacjach.

Podnajem

Chcąc zarabiać na wynajmie nieruchomości wbrew pozorom nie trzeba być ich właścicielem. Umożliwia to bowiem podnajem, czyli rozwiązanie polegające na podnajmowaniu osobom trzecim wynajmowanej długoterminowo nieruchomości. Wymagana jest w tym przypadku oczywiście zgoda jej faktycznego właściciela.

Flipowanie

Zarabiać na nieruchomościach można nie tylko dzięki ich wynajmowaniu osobom trzecim, ale również poprzez flipowanie. Polega to na zakupie mieszkań do remontu, a następnie ich odświeżeniu i jak najszybszej sprzedaży z zyskiem. Liczą się w tym przypadku oczywiście umiejętności wyszukiwania okazji oraz odpowiedniego przygotowania mieszkania do sprzedaży.

Przerabianie na pokoje

Chcąc zwiększyć zysk z najmu krótko- lub długoterminowego można przerobić nieruchomość na pokoje. Inwestowanie polega wówczas na nabyciu lokalu o jak największym metrażu, a następnie wynajmowaniu poszczególnych pokoi lub przerobieniu go na kilka niezależnych apartamentów.

Inwestowanie w nieruchomości gruntowe

Szukając długoterminowej formy inwestowania w nieruchomości można zdecydować się na zakup działki. Nie wymaga ona bowiem żadnej obsługi, a nieruchomość sprzedana po latach może być warta zdecydowanie więcej (np. ze względu na przekształcenie i podział na działki budowlane).

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Kolejną formą inwestowania w nieruchomości może być zakup nieruchomości komercyjnej. Wynajem lokali dla firm pozwala bowiem uzyskać zdecydowanie wyższą stopę zwrotu niż w przypadku mieszkań, a same firmy z reguły decydują się na najem długoterminowy. Istotne jest także to, że tego typu transakcje są dużo bezpieczniejsze niż najem prywatny i wymagają mniejszego zaangażowania ze strony właściciela lokalu w trakcie trwania umowy najmu.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Zamknij