Napisane przez 6:06 pm Ważne w mieście

Ostatni Dzwonek na Odnowienie Profili Zaufanych: Nie Przegap Terminu!

Zabrzański Urząd Miejski przypomina o zbliżającym się końcu ważności profili zaufanych, które były automatycznie przedłużane w okresie pandemii. 31 października 2023 roku to data, którą warto zaznaczyć w kalendarzu, gdyż dotyczy ona wszystkich profili zaufanych, których termin ważności został wydłużony w wyjątkowych okolicznościach. Ministerstwo Cyfryzacji wskazuje, że odnowienie profilu jest możliwe online i zajmuje tylko kilka minut.

Profil zaufany, będący cyfrowym odpowiednikiem podpisu osobistego, umożliwia załatwianie wielu spraw urzędowych przez internet. Jego ważność standardowo wynosi 3 lata, ale w odpowiedzi na pandemię COVID-19, rząd zdecydował się na tymczasowe przedłużenie terminów. Teraz, po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, konieczne jest ręczne przedłużenie ważności profilu przez jego posiadaczy.

Proces odnowienia profilu jest prosty i intuicyjny. Wystarczy zalogować się na stronie pz.gov.pl, wejść w szczegóły profilu i wybrać opcję przedłużenia ważności. Po potwierdzeniu danych kontaktowych i wpisaniu kodów autoryzacyjnych otrzymanych SMS-em i e-mailem, profil zostanie odnowiony na kolejne 3 lata.

Warto również pamiętać, że po odnowieniu profilu zaufanego, jego powiązanie z kontem bankowym zostaje usunięte. Aby ponownie skorzystać z tej metody logowania, należy zmienić dostawcę tożsamości na bank w ustawieniach profilu.

Zabrzański Urząd Miejski zachęca mieszkańców do niezwłocznego działania, aby uniknąć potencjalnych komplikacji wynikających z wygaśnięcia profilu zaufanego. Więcej informacji na temat odnawiania profili zaufanych można znaleźć na stronie miasta oraz w serwisie ePUAP.

źródło: um zabrze

Visited 21 times, 1 visit(s) today
Zamknij