Napisane przez 6:01 pm Biznes, Ważne w mieście, Z regionu

Zabrze na Fali Innowacji: Wystartował 13. Europejski Kongres MŚP

W sercu metropolii śląskiej, w prestiżowym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, rozpoczęła się 13. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zabrze, niezmiennie od lat, pełni rolę Partnera Strategicznego tego wydarzenia, które jest uznawane za największe tego typu przedsięwzięcie na Starym Kontynencie. Od 2011 roku Kongres stanowi platformę wymiany wiedzy, inspiracji oraz nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych.

W ramach Kongresu, Zabrze prezentuje swoje doświadczenia w kreowaniu przestrzeni przyjaznej dla biznesu. Zastępca prezydenta miasta, Katarzyna Dzióba, aktywnie uczestniczyła w panelu „Miasta dla biznesu”, gdzie podzielono się zabrzańskimi praktykami wspierania przedsiębiorczości. Wśród nich wymienić można konkursy takie jak Zabrzański Biznesplan, Piknik w Rytmie Firmy, czy inicjatywy typu Śniadania Biznesowe i Zabrzańska Dolina Startupów. Wszystko to w kontekście rozwijającej się strefy ekonomicznej i atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Nadchodzące panele, takie jak „Smart, Smarter, Smartest City” oraz „Zielone miasta przyszłości”, będą okazją do zaprezentowania projektów realizowanych w Zabrzu, które wpisują się w ideę miast inteligentnych i ekologicznych. To świadczy o dynamicznym rozwoju miasta w obszarach innowacyjności i zrównoważonego rozwoju.

źródło:um zabrze, zdjęcie:  UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Zamknij