Napisane przez 7:05 pm Ruda Śląska, Z regionu

Ruda Śląska: Kradzieże katalizatorów: Zabezpiecz auto i bądź czujny na parkingach

Złodzieje katalizatorów wciąż stanowią poważne zagrożenie dla właścicieli samochodów. Ostatnie doniesienia policyjne wskazują na kolejną falę kradzieży katalizatorów, która miała miejsce w ciągu ostatniego weekendu. Nie jest to zjawisko nowe – katalizatory samochodowe są bardzo atrakcyjne dla przestępców, ponieważ zawierają rzadkie metale szlachetne, które mają wysoką wartość na rynku.

Kradzieże katalizatorów zdarzają się głównie na słabo oświetlonych, niestrzeżonych parkingach, ale przestępcy nie cofają się także przed kradzieżami spod domów właścicieli i na ruchliwych parkingach. Wycinanie katalizatorów jest łatwe i szybkie, zwłaszcza przy użyciu akumulatorowych elektronarzędzi.

W związku z tym, policja apeluje do właścicieli samochodów o podjęcie odpowiednich działań ostrożnościowych. Najlepiej jest zamontować dodatkowe osłony antykradzieżowe, które utrudnią złodziejom dostęp do katalizatora. Ważne jest także parkowanie samochodu w miejscu dobrze oświetlonym i nieodległym od ludzi. W przypadku zauważenia podejrzanych zachowań lub słyszenia podejrzanego hałasu, warto niezwłocznie powiadomić policję.

Warto pamiętać, że kradzieże katalizatorów są poważnym przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności. Dlatego warto zabezpieczyć swój samochód i nie lekceważyć zagrożenia.

źródło: Policja Ruda Śląska

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij