W Rudzie Śląskiej, policjanci z komisariatu w Wirku przeprowadzili skuteczną operację, która zakończyła się zatrzymaniem dwóch braci, mieszkańców miasta, w wieku 31 i 30 lat. Podczas przeszukania ich mieszkania w dzielnicy Nowy Bytom, mundurowi odkryli blisko 50 porcji dilerskich narkotyków, przede wszystkim amfetaminę, które mogły służyć zarówno jako ich osobiste zapasy, jak i towar przeznaczony do dalszej sprzedaży.
Zatrzymani mężczyźni są obecnie przedmiotem intensywnego dochodzenia prowadzonego przez śledczych, którzy starają się ustalić, czy narkotyki były przeznaczone do dystrybucji. Oba zatrzymania nastąpiły w domu podejrzanych, gdzie jeden z nich był już wcześniej znany policji z działalności przestępczej.
Każdy z braci usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a ich dalszy los zależeć będzie od decyzji prokuratora oraz sądu. Tymczasem, akcja ta stanowi kolejny przykład determinacji lokalnej policji w walce z przestępczością narkotykową, podkreślając rygorystyczne podejście organów ścigania do zwalczania tego typu przestępstw.
Policja apeluje do społeczności o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań i podkreśla, że posiadanie oraz dystrybucja narkotyków stanowią poważne przestępstwo zagrażające zdrowiu i życiu, które jest surowo karane przez polskie prawo.
źródło: Policja

Dodane przez Mikołaj Czarnecki
Doświadczony dziennikarz portalu Nowiny Zabrzańskie. Specjalizuje się w tematyce lokalnej Zabrza i regionu Górnego Śląska. Pasjonat spraw społecznych, kulturalnych i historycznych miasta.