Napisane przez 8:11 pm Ważne w mieście

Wielkanocne spotkanie dla osób potrzebujących w Zabrzu

Od wielu lat Miasto Zabrze organizuje coroczne spotkania dla osób samotnych i potrzebujących w okresie Wielkanocy. Tegoroczne spotkanie odbyło się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, gdzie wśród podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz osób korzystających z zabrzańskich jadłodajni Caritas Diecezji Gliwickiej pojawiło się wiele znanych twarzy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski, dyrektor MOK Katarzyna Flak, dyrektor MOPR Danuta Dymek oraz naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Czesława Winecka.

Inicjatywa ta jest sposobem na zapewnienie potrzebującym namiastki świąt, których ze względów finansowych lub innych nie są w stanie celebrować. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wielkanocnych, takich jak żurek, jajka i babka.

W niedzielę w siedmiu zabrzańskich jadłodajniach serwowany będzie specjalny świąteczny obiad, a w poniedziałek bigos. Warto zauważyć, że codziennie w ramach systemowej pomocy z miejskich jadłodajni korzysta około pół tysiąca osób w Zabrzu. To świadczy o tym, że taka pomoc jest niezwykle potrzebna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij