Napisane przez 8:15 pm Ważne w mieście

Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego 2023

fot. UM Zabrze – Pawel-JaNic-Janicki

W tegorocznej edycji XVIII Międzynarodowej Konferencji Turystycznej pod hasłem „Turystyka polonijna – wyzwania dla sektora samorządu terytorialnego oraz branży turystycznej” uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z perspektywami rozwoju polonijnej turystyki kulturowej, medycznej oraz edukacyjnej.

Konferencja, odbywająca się w Zabrzu, już od siedemnastu lat skupia się na promowaniu turystyki przemysłowej. Tym razem organizatorzy chcą pokazać potencjał turystyczny Polski i kraju dla Polonii, zachęcając do odkrywania dziedzictwa i kultury poprzez wyjazdy turystyczne, aktywne uczestnictwo i bezpośrednie obcowanie.

W kontekście ofert skierowanych do młodego pokolenia Polonii, turystyka polonijna może stać się ważnym czynnikiem gospodarczego rozwoju lokalnego i regionalnego, przy współpracy polskich instytucji państwowych, samorządów terytorialnych oraz organizacji związanych z Polonią.

W programie Konferencji zaplanowano panele dyskusyjne, m.in. na temat polonijnej turystyki kulturowej, medycznej i edukacyjnej, prowadzone przez wybitnych naukowców i specjalistów z danej dziedziny.

Oprócz tego, uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia wystawy prac Rafała Olbińskiego pt. „Warszawa-Nowy Jork” w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Konferencja zakończy się uroczystym podsumowaniem oraz obiadem dla wszystkich uczestników.

Warto podkreślić, że tegoroczna Konferencja będzie miała także wymiar międzynarodowy, ponieważ partnerem wydarzenia jest Bośnia i Hercegowina.

W pierwszym dniu Konferencji, po wystąpieniach inauguracyjnych, odbędzie się panel wprowadzający na temat perspektyw rozwoju polonijnej turystyki. Następnie, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelu na temat polonijnej turystyki kulturowej, moderowanym przez dr hab. Jana Wiktora Sienkiewicza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po przerwie kawowej, zaplanowano panel dotyczący polonijnej turystyki medycznej, prowadzony przez prezesa Fundacji Proturmed oraz prezese instytutu badań i rozwoju turystyki medycznej.

Drugiego dnia Konferencji, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu. Po powrocie do Konferencji, odbędzie się panel na temat nowoczesnych sposobów opowiadania historii Polski w ramach polonijnej turystyki edukacyjnej.

Konferencja Turystyczna w Zabrzu to idealne miejsce dla przedstawicieli branży turystycznej, samorządów terytorialnych, naukowców oraz organizacji związanych z Polonią, aby wymieniać się doświadczeniami i nawiązywać nowe kontakty biznesowe.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij